"Gelecek sezon daha faydalı olacağım"

"Gelecek sezon daha faydalı olacağım"
Pazartesi 14.05.2012 12:12

Trabzonspor'un Polonyalı oyuncusu Adrian Mierzejewski, gelecekle ilgili hedeflerine ilişkin, ilk olarak ülkesinde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda düzenli olarak forma giymek istediğini, sonrasında da gelecek sezon Trabzonspor'a faydalı olmasının en büyük temennisi olduğunu söyledi.

Bordo-mavili kulübün 5 milyon 250 bin avroya geçen sezon başında kadrosuna kattığı Adrian, Trabzonspor'a gelmeden önce kariyeri boyunca Polonya'da futbol oynadığını belirterek, ''Trabzonspor'a transfer olunca başlangıç benim için zor oldu. Dil problemi vardı. Takım arkadaşlarım aralarında Türkçe konuşuyorlardı, ben onların ne konuştuğunu anlamıyordum. Tabi ki farklı bir kültür ve farklı çalışma metotlarıyla karşı karşıya kaldım. Ama ben Trabzon'u ve taraftarları çok sevdim. Alışmak için de üstün çaba gösterdim'' dedi.

Trabzonspor'da olması gerekenden daha aşağı bir performans sergilediğini ifade eden Adrian, şöyle devam etti:
''Dönem dönem iyi maçlar çıkardım ama bu maçların sayısı az. İyi maçlarıma örnek olarak Manisaspor ve Beşiktaş maçlarını gösterebilirim. Bu dalgalanmaların neden olduğunu ben de bilmiyorum. Her maçta üstün performans sergilemek istiyorum, daha iyisini verebileceğimi biliyorum. Temennim gelecek sezon daha iyi bir performans sergilemek. Her oyuncunun ilk sezonları zor olur. Özellikle de ilk kez takım ve ülke değiştirenler için böyle. Gelecek sezon daha faydalı olacağımın sözünü verebilirim'' diye konuştu.

Bu yıl Avrupa Şampiyonası'na Ukrayna ile birlikte Polonya'nın ev sahipliği yapacağını kaydeden Adrian, ''Taraftarımızın önünde ter dökeceğiz. Onların bizden başarı beklediğini biliyoruz. Biz de başarılı olabilmek için elimizden geleni yapacağız. İlk hedefimiz gruptan çıkmak olacak'' dedi.
Adrian, gelecekle ilgili hedeflerine ilişkin olarak ise ''İlk olarak ülkemizde düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda düzenli olarak forma giymek istiyorum. Sonrasında ise önümüzdeki sezon Trabzonspor'daki durumumu düzeltip ligde ve Avrupa'da oynayacağımız maçlarda faydalı olmak en büyük temennim'' ifadelerini kullandı.

'' Daha iyi olmak zorundayım''

Teknik direktör Şenol Güneş ile diyaloğunun olumlu olduğunu söyleyen Adrian, ''Sürekli bize yakın davranıyor. Yaptığımız görüşmelerde ailemi, bir sorunum olup olmadığını soruyor. İlgisi ve diyaloğu çok iyi. Sahadaki beklentilerine gelirsek benden daha iyi olmamı ve daha önemlisi daha iyisini yapacağımı biliyor. Ben de öyle düşünüyorum. Daha iyi olmak zorundayım'' diye konuştu.

Spor Toto Süper Lig'in Avrupa'daki üst düzey liglerin fazla uzağında olmadığını dile getiren Adrina, şöyle konuştu:

''Bu duruma Şampiyonlar Ligi'nde oynadığımız maçlardan örnek verebilirim. Biz Inter'i İtalya'da yendik. Şampiyonlar Ligi'nde Trabzon'da oynadığımız hiçbir maçı kaybetmedik. Beni en çok üzen Hollanda'da oynadığımız PSV Eindhoven maçında aldığımız sonuçtu. Çünkü PSV'den daha büyük takımları yendik veya berabere kaldık. Şampiyonlar Ligi'nde iyi bir sınav verdiğimizi düşünüyorum. Ancak sonrasında PSV bizi eledi. Konuya bu açıdan bakınca üzülmemek elde değil. Teknik ve taktik olarak Türkiye'de oynanan futbolu olumlu görüyorum. Polonya'dan daha üstün bir lig ve burada futbol oynamaya gelen yabancı oyuncuların kalitesi de oldukça yüksek.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN