Brozek'e yalanlama!

Brozek'e yalanlama!
Çarşamba 23.05.2012 14:36

Trabzonspor Kulübü, Polonyalı futbolcu Piotr Brozek'in sakatlığıyla ilgili bordo-mavili kulübü suçlayan sözlerinin gerçeği yansıtmadığını bildirdi.

Polonyalı futbolcunun, ülkesinde bir gazeteye verdiği demeçte, Trabzonspor'da 'kırık bacakla bir hafta antrenmanları çıktığı' iddialarıyla ilgili bordo-mavili kulübün doktoru Hakan Ayaz, kulüp sitesinden açıklama yaptı. Piotr Brozek'in sezon başında Almanya'da yapılan hazırlık maçında sakatlandığını belirten Ayaz, "Brozek sakatlandığı maçtan sonra kendisini hastaneye götürmek istememize rağmen şikayetinin önemli olmadığını beyan edip, Polonya uçağına geç kaldığını söylemiş ve ülkesine gitme yönünde tercihini kullanmıştır. Bu seyahatten önce kendisine sağlığının daha önemli olduğunu ve Trabzon'a dönüp tedavisini yaptırması gerektiğini vurgulamamıza rağmen Brozek bu ısrarından vazgeçmemiştir." dedi.

Bunun üzerine teknik direktör Şenol Güneş'in de Piotr'dan Polonya'da bir doktorla görüşüp, ayağını göstermesini ve Trabzon'a sağlam dönmesini istediğini ifade eden Ayaz, şöyle devam etti: "Ancak oyuncu Polonya'da hiçbir doktora görünmeyip tedavi yolunu tercih etmemiştir. Piotr Brozek Polonya'dan 4 gün sonra Trabzon'a dönmüş, daha iyi olduğunu ifade etmiş ve kendi isteği doğrultusunda antrenmanlara katılmıştır. Sakatlığını takiben hazırlık maçında 1461 Trabzon'a karşı 90 dakika oynayan futbolcu maç sonunda hafif ağrılarının arttığını söylese de hastaneye gitmeye gerek duymadığını söylemiş, bir iki günde tamamen düzelebileceğini belirtmesi üzerine de Benfica maçı kadrosuna alınmıştır. Bencifa maçının ardından Türkiye'ye dönüşte ağrılarının geçmemesi nedeniyle kendisine röntgen çekilerek, fibula kemiğinde "hairline fraktür" denilen çizgi şeklinde çatlak tespit edilmiştir. Gerekli müdahalesi hastanede yaptırılan oyuncumuz kendi isteği üzerine alçıyla idman yapamayacağını ve ailesini görmek istediğini beyan ederek Polonya'ya gitmiştir."

Polonyalı futbolcunun yaptığı uçak yolculuğu nedeniyle ayağı alçılı olmasına rağmen verilen talimatlara uymadığını savunan Ayaz, "Bu nedenle kendisinde yolculuk sonrası gelişen "derin ven trombozu" denilen rahatsızlık baş göstermiştir. Bu yaşananlar sonucunda Brozek yaklaşık 2.5-3 ay sahalardan uzak kalmıştır. Kırığı 6 hafta sonra iyileşmiş olmasına rağmen, "derin ven trombozu" nedeniyle 10 hafta sahalardan uzak kalmıştır. Ekim ayının sonundan itibaren ise takımla birlikte antrenmanlara başlayan oyuncu sezon sonuna kadar ise herhangi bir sakatlık yaşamamıştır." görüşlerini dile getirdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN