"Bu transfer anlık gelişmedi"

"Bu transfer anlık gelişmedi"
Çarşamba 23.05.2012 15:09

Trabzonspor'un Gençlerbirliği'nden kadrosuna dahil ettiği Yasin Öztekin, ''Trabzonspor gibi hedefleri büyük, şampiyonluğa oynayan bir takımda oynamak istedim ve imza attım. Bundan dolayı da mutluyum'' dedi.

Yasin Öztekin yaptığı açıklamada, Trabzonspor'a transferinin 4-5 aydır gelişen bir süreç olduğunu belirterek, ''Başka takımlar da vardı ama ben Trabzonspor'u tercih ettim. Dünya çapında bir hoca olan Şenol Güneş ile çalışacağım. Disiplinli, bize çok şeyler katacağına inandığım bir hoca. Bunun için gururluyum. Trabzonspor'un camiası, stadyumu, büyüklüğü her şeyi beni cezbetti'' dedi.

Yasin, kendisine güvendiğini ve Trabzonspor'da da formayı alacağına inandığını ifade ederek, ''Ben Trabzonspor'a oturmaya gelmiyorum. İyi çalışıp takıma faydalı olmak istiyorum. Trabzonspor taraftarı uzun yıllardır şampiyonluk özlemi çekiyor. Yüzde yüz, tüm gücümle oraya çalışmaya geleceğim. İyi oynayarak takıma katkı sağlayıp şampiyonluk özlemini dindirmek, taraftarlara iyi şeyler armağan etmek istiyoruz'' diye konuştu.

Trabzonspor'un kendisini istediğini Gençlerlerbirliği kanadında herkesin bildiğini dile getiren Yasin, ''Bu transfer anlık gelişmedi. Trabzonspor, benimle epey süredir görüşüyordu. Benim daha büyük bir takıma gitmek istediğimi biliyorlardı. Uzun vadeli bir sözleşme zamanında benimle yapılmadı. Hocam ile de görüşmüştüm. Gidebileceğimi de kalabileceğimi de şartlara göre hareket edeceğimi söylemiştim. 'Hayırlısı neyse o olsun' dedim. Şartlar da böyle gelişti ve Trabzonspor ile anlaştım. Opsiyonluk sözleşmem Gençlerbirliği'nde devam ediyordu. Gençlerbirliği'ne her şeyimi verdim, çok şeyler kazandırdım. Trabzonspor gibi hedefleri büyük, şampiyonluğa oynayan bir takımda oynamak istedim, eşim ve ailemle görüşerek Trabzonspor'a imza attım. Bundan dolayı da mutluyum.''
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN