Güneş'in prensi Lee Chung-Yong

Güneş'in prensi Lee Chung-Yong
Pazar 27.05.2012

Teknik direktör Şenol Güneş Seul'ü çalıştırdığı dönemden öğrencisi olan Yong'a göz dikti. Bordo-mavili yönetim, Bolton'u ikna etti. Usta hoca, Kore'den 24 yaşındaki yıldızla dönecek

Güney Kore'deki Yeosu Expo Fuarı'na davetli olduğu için bu ülkeye giden Güneş, eski öğrencisi Lee Chung-Yong'un transferini noktalayacak. FC Seul'ü çalıştırdığı dönemden öğrencisi olan ve geçen sezon İngiltere Premier Lig'den düşen Bolton Wanderers'ta forma giyen Lee Chung-Yong ile Kore Milli Takım kampında görüşecek olan tecrübeli hoca, 24 yaşındaki yıldızı Trabzonspor'a gelmesi konusunda ikna etmeye çalışacak. Lee Chung-Yong konusunda Trabzonlu yöneticilerin geçtiğimiz cuma günü İngiltere'de Bolton'lu yöneticilerle bir araya geldiği ve bonservis konusunda prensip anlaşmasına vardığı öğrenildi. Güneş'in de Kore'de bir araya geleceği eski öğrencisi ile birlikte Türkiye'ye döneceği bildirildi. İngiliz sitesi goal.com da bu haberi okuyucularına duyurdu. Güneş'in "Lee benim oğlum gibidir. Onu almak için tüm imkanları kullanacağız" sözlerine yer verildi.

MAURO FORMİCA VE N'GOG İÇİN YENİ HAMLE YAPILACAK
Kore Milli Takımı'nın Tayland'daki kampında "theboltonnows.co.uk" internet sitesine konuşan Lee Chung-Yong, "Ben henüz geleceğim hakkında karar vermedim. Sezon yeni tamamlandı ve tatil yapmak istiyorum. Hâlâ Bolton'un futbolcusu olduğumu söyleyebilirim. Geleceği düşünmek için fazla acele etmiyorum" ifadelerini kullandı. Küme düşen Bolton Wanderers'ta oynayan David N'Gog ve Blackburn Rovers'tan Mauro Formica için geçtiğimiz hafta içinde iki kulüp yönetimiyle görüşmeler yapan Trabzonspor yönetimi, yüksek bonservis bedellerini aşağı çekmeye çalışacak. Karadeniz Fırtınası'nın, özellikle Arjantinli Formica konusunda şartları sonuna kadar zorlayacağı dile getiriliyor.

Etiketler Trabzonspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN