Tomas Sivok'a servet

Tomas Sivok'a servet
Salı 29.05.2012

Başkan Sadri Şener, Beşiktaş'tan ayrılmaya hazırlanan Çek stoperin menajeri Jiri Miller ile bir araya geldi ve Sivok'a reddedemeyeceği bir teklif yaptı. Bordo-mavililer, bonservis sorunu olmadığı için Burak Yılmaz'a ödenen tavan ücret 1.8 milyon euro'nun 300 bin euro eksiğini tecrübeli oyuncuya önerdi

Stopere kaliteli bir isim arayan Trabzonspor, Beşiktaş ile sözleşmesi biten Tomas Sivok'u ikna etmek için kesenin ağzını açtı. Siyah-beyazlılardan sözleşme uzatmak için yıllık 1 milyon 500 bin euro talep eden Çek futbolcuya istediği parayı verecek. Karadeniz ekibi, golcüsü Burak Yılmaz'a ödenen tavan ücretin 300 bin euro altını, yani 1 milyon 500 bin euro önerdi.

MiLLER iLE GiZLi GÖRÜŞME
Başkan Sadri Şener'in, futbolcunun menajeri Jiri Miller ile gizli bir görüşme yaptığı öğrenildi. Şenol Güneş'in de takımında görmek istediği Sivok'un bonservis bedelinin olmaması yönetimi bu transfer üzerine yoğunlaştırdı. EURO 2012 için Çek Milli Takımı'nda bulunan Sivok'un, şampiyona sonunda Trabzonspor ile masaya oturması bekleniyor.

ALTERNATiFLERi BEKLiYOR
Karadeniz ekibi alternatif isimlerden de vazgeçmiş değil. Gaziantepsporlu Dany ve Eskişehirsporlu Diego'yu da listede tutan Trabzonspor'un Sivok'tan çıkacak sonuca göre hareket edeceği bildirildi. Glowacki'nin takımdan ayrılmasından sonra Fırtına, stopere iki takviye yapma kararı almıştı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN