Web Sürümüne Geç

  Trabzon bu işe yabancı

  Trabzon bu işe yabancı
  05 Eylül 2012, Çarşamba Güncelleme: 02:00

  6 şampiyonluğunu kendi altyapısından çıkardığı oyuncularla yaşayan Trabzonspor, özünden hızla uzaklaşıyor. Şampiyonluğa 28 yıldır yabancı kalan bordo-mavili ekibin kadrosunda bugün tam 12 yabancıvar

  Geçmişte altyapısından yetiştirdiği oyuncularla dikkat çeken Trabzonspor'un kadrosu, son yıllarda yabancılaşıyor. Hami, Gökdeniz Karadeniz, Fatih Tekke gibi altyapısından yıldız oyuncular yetiştiren, birçok milli oyuncuyu kadrosunda barındıran ve 6 şampiyonluğu Trabzon doğumlu oyuncuları ağırlıkta olan kadrolarla yaşayan bordo-mavili takımda, altyapıdan eskisi gibi oyuncular yetişmiyor; yabancı oyuncu sayısı artış gösteriyor. Emerson'un transferiyle birlikte Karadeniz ekibinin kadrosunda 3'er Slovakya ve Brezilya, 2 Fildişi Sahili, 1'er Polonya, Arjantin ve Avusturyalı ve Çek Cumhuriyeti'nden olmak üzere 7 ülkeden 12 yabancı var. Peki giderek hız kazanan bu "yabancılaşma" Trabzon'a aradığı mutluluğu getirdi mi? 28 yıldır hayır! En son şampiyonluğunu 1984'te kazanan Karadeniz Fırtınası, bu sezon da yabancılarına bel bağladı.

  SADECE ÜÇ OYUNCU TRABZON DOĞUMLU
  Bordo-mavili takımın kadrosunda yabancı oyuncular olarak Mierzejewski (Polonya), Alanzinho (Brezilya), Zokora (Fildişi Sahili), Emerson (Brezilya), Colman (Arjantin), Janko (Avusturya), Marek Cech (Slovakya), Sapara (Slovakya), Celustka (Çek Cumhuriyeti), Henrique (Brezilya), Vittek (Slovakya) ve Bamba (Fildişi Sahili) yer alıyor. Aykut, Barış, Emre, Halil Altıntop ve Yasin Almanya, Mustafa Yumlu, Zeki Ayvaz ve Zeki Yavru ise Trabzon doğumlu.

  Etiketler Trabzonspor
  Yükleniyor