Web Sürümüne Geç

  Jose de gitsin mi?

  Jose de gitsin mi?
  06 Eylül 2012, Perşembe Güncelleme: 01:38

  Trabzonspor'un bu sezon oynadığı 13 maçta sadece 1 yenilgi aldığını belirten Yener, yerel basına çattı. “Videoton’a elenmek asla kabul edilir değil. Ama hakarete varan eleştirileri de kabul edemeyiz”

  Trabzonspor Genel Sekreteri Hasan Yener hem teknik kadronun hem de futbolcuların bu kadar tartışılmasının camiaya ve takıma zarar vereceğini söyledi. Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde dün basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Yener, "Trabzonspor'un Videoton gibi bir takıma elenmesini hiçbir şekilde kabullenmek mümkün değil. Zaten bu konuyla ilgili herkes öz eleştirisini yaptı. Ben de tüm Trabzonspor taraftarlarından özür diliyorum" dedi. Yener, buna rağmen ortadaki karamsar tabloyu abartılı bulduğunu dile getirerek, "Trabzonspor bu sezon oynadığı 13 resmi ve özel maçın sadece en sonuncusu olan Gaziantep maçını kaybetti" hatırlatmasında bulundu.

  İÇERDEN GELEN ELEŞTİRİLER ÜZÜCÜ
  Teknik direktör Şenol Güneş'in tartışılmasını da eleştiren Hasan Yener, özellikle yerel medyaya sitem etti: "Real Madrid de iki maç kaybetti, berabere kaldı, mağlup oldu. Jose Mourinho da tartışılsın mı? Bunlar biraz abartı. Bu abartıyı bizim yapmamız, özellikle Trabzon medyasının yapması bizi fazlasıyla üzdü. Bir gazetedeki başlık eleştiriden çok hakarete varır bir durum. Bunları hiçbir şekilde tasvip etmek mümkün değil."

  Teknik direktör Şenol Güneş ile her zaman görüştüklerini dile getiren Hasan Yener, "Şenol hoca son derece iyi. Herhangi bir sıkıntısı yok. Takımın başında gayet iyi bir şekilde çalışıyor" ifadesini kullandı. Yener, "Trabzonspor üzerinden hesap mı görülüyor, intikam savaşı mı var?" şeklindeki soruya ise, "Buna benim kesin bir cevap vermem mümkün değil ama bu kadar eleştirinin camiaya zarar verdiğini düşünüyorum. Şu anda Galatasaray'ın 7, Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın 5, bizim ise 4 puanımız bulunuyor. Ligde kaybettiğimiz bir şey yok. Ama sanki her şey bitmiş, Trabzonspor çok kötü, kadrosu çok kötü. Bu doğru değil. 7 futbolcumuz Milli Takım'da" yanıtını verdi.

  BU KADRO İNTER'İ MİLANO'DA YENDİ
  Transferlerin Avrupa'dan elendikten sonra yapılmasına yönelik eleştirileri de değerlendiren Yener, "Bu kadronun geçen yıl Inter'i yendiğimiz kadrodan fazlalığı var, eksiği yok. Bu futbolun bir yerde cilvesi" yorumunu yaptı. Bazen takım içinde bir galibiyet, bir ışık, bir coşkunun son derece önemli olduğunu kaydededen Yener, "Taraftarların futbolcuları ateşlemesi çok çok önemli" diyerek, 12. adama destek çağrısında bulundu.

  TRANSFER ZOR İŞ
  Hasan Yener, "Transfer yapacağız dedik ve yaptık. Santrfor, sol stoper, sol bek aldık. Herkesin dediği bu transferleri niye daha önce yapmadınız? Ama tüm dünyada bu böyle. Futbolcu son dakikaya kadar bekler ve öyle karar verir. Transfer yapmak zor iş" dedi.

  ARA BİZE İLAÇ OLACAK
  Yener, A Milli Takım'ın oynayacağı eleme maçları nedeniyle lige verilen aranın kendileri için iyi bir fırsat oluşturduğunu da kaydederek, "Bu süreç toparlanmak için önemli. 10 gün içinde stresten uzak, rahat çalışmamız bizi daha hazır hale getirir" diye konuştu.

  Cevat KOL


  Etiketler Hasan Yener
  Yükleniyor