Web Sürümüne Geç

  Tek sorumlu benim

  Tek sorumlu benim
  07 Eylül 2012, Cuma Güncelleme: 23:21

  "Videoton'a iki maçta da üstün olmamıza rağmen elenmek üzücü. İlk 3 haftada 4 puan da başarı sayılmaz. Pozisyon ve gol sıkıntısı yaşıyoruz"

  Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, UEFA Avrupa Ligi'nden elenmelerinin ve son dönemdeki kötü futbolun sorumluluğunun kendisine ait olduğunu söyledi. Tecrübeli hoca, Gaziantep yenilgisinden sonra istifa edeceği yönündeki söylentiler ve yerel basındaki eleştirileri basın toplantısıyla yanıtladı. Sözlerine vefat eden Eskişehirsporlu Ediz Bahtiyaroğlu'na Allah'tan rahmet, A Milli Takım'a ise Hollanda karşısında başarı dileyerek başlayan Güneş, "Kupadan elenmek bizim için üzüntü verici. Ligde de 4 puan ile bir umutsuzluk var. Tüm bunları başka bir mazeretle kapatmak doğru değil. Bunun sorumlusu benim zaten. Eveleyip gevelemeyip bunun üzerinden spekülasyon yapmayı doğru bulmuyorum" şeklinde görüş belirtti.

  SAKATLIKLAR VE TRANSFER KARMAŞASI ETKİLEDİ
  Sakat oyuncular ve transfer sürecinden olumsuz etkilendiklerini dile getiren Şenol Güneş, "Giray, Olcan, Volkan, Soner ve Zeki ile milli takımdaki oyuncularla mahrum olarak çalışma yapıyoruz. Transfer döneminin ardından oyuncuların kafasının sahada olmadığı bir dönemi bitirdik. Transfer karmaşasından olumsuz etkilendik" dedi. Oyuncuların da beklentinin altında olmasının sahadaki güvensizliği arttırdığını kaydeden Güneş, "Analizler yapıyoruz. Yol göstermeye çalışıyoruz. Sorunu kabul etmek yerine çözümü düşünmek durumundayız. Hem kendimi hem de takımı motive etmek durumundayım. Şehirde bir sıkıntı var. Saha sonuçlarını olumsuz havaya çevirirsek hem takım hem şehir kaybeder" ifadesini kullandı.

  İLKESİZ OLURSAK KAYBEDERİZ
  Saha sonuçlarından dolayı spekülasyonların yönetimle bağdaştırılmamasını da isteyen tecrübeli teknik adam, "Bu sonuçlar yönetimle değil, benimle ilgili. Benim üzerimden yönetime vurmak sağlıklı değil. Bu ilkesizlik bize zarar verir. Böyle yaparsak bugünü değil, yarını kaybederiz" diye konuştu. Oyuncularını eleştirmesinin doğal olduğunu belirten Güneş, "Ancak suçu direkt yönetim ve oyuncuya atmak doğru değil. O zaman benim varlığımın anlamı kalmaz. Faturayı futbolcuya kesmem" diyerek bunun tarzı olmadığını vurguladı.

  YÖNETİM İLE SORUN YOK
  Yönetim ile arasında sorun olmadığını da söyleyen Güneş, şöyle devam etti: "Tartışma olmuştur. Şikayetçi olursak bir şey çözemeyiz. Birlikte çözüm üretmeliyiz. Sivas maçı yeni bir başlangıç olacak. Tempomuzu yukarı çıkarmalıyız. Gol skorunu daha attırmalıyız. Öndeki oyuncuları çok değiştirdik. Volkan'ın, Olcan'ın sakatlığı, Halil'in istikrarlı gitmemesi, Volkan-Vittek değişikliği skora olumsuz yansıdı."

  SAĞLIKLI BİR DÖNÜŞÜM YAPAMADIK
  2.5 yıl önce göreve geldiğini ve o günden bu yana futbolcu kadrosunda büyük değişim yaşandığını da dile getiren Şenol Güneş, "Sağlıklı bir dönüşüm yaptığımız söylenemez. Ben 12 yabancıya karşıyım. Ama bunu bir sorun olarak göstermemeli, çözüm üretmeliyiz. Yönetimin hakkını vermek gerek, hiçbir oyuncunun alacağı yok. Ama bir mutsuzluk sezinleniyor. Sonuçların arka arkaya olumsuz gelmesi geriye attı bizi. Avrupa'dan elenmek takımı olumsuz etkiledi" diye konuştu. Takımın kendi kimliğinden uzaklaştığı eleştirisine de yanıt veren Güneş, "Yabancılaşmaktan kasıt ne? Burada ürettiklerimizi yarıştıralım. Ama bizi de istemiyorlar. Tayfun'u, Mustafa'yı görüyorsunuz. Sadece futbol oynamıyorlar. Saha dışında da mücadele ediyorlar" ifadesini kullandı. Güneş, pes ettiği ve takımdan ayrılacağı yönündeki haberlere ilişkin olarak ise, "Benim hayatımda pes etmek diye bir şey yok. Teslimiyet olmaz, tam tersine savaşırım. Ben daha kötü günleri aştığım için böyle şey söylemem" dedi.

  OYNAYINCA ORTAYA ÇIKACAK
  MR sonuçlarında iki dizinde ileri düzeyde kıkırdak erimesi ve yine iki dizinde menisküs yırtığı tespit edilen, ayrıca her iki dizinde kemik ödemi belirlenen Emerson'la ilgili sakatlık iddialarını da değerlendiren Şenol Güneş, "Emerson izin istedi ve gitti. Bu akşam (dün) gelecek, konuşacağız. Söylentiler var ancak sahaya çıktığında kendisini net bir şekilde göreceğiz. Kariyeri olan bir oyuncu. Sakatlığının oynamaya mani olup olmadığını bilmiyorum. Sağlık kontrolünden geçmeden alındığı doğru değil" dedi.

  COLMAN'DA SORUN KALMADI
  Mutsuz olduğu ve takımdan ayrılmak istediği belirtilen Gustavo Colman konusuna da açıklık getiren Şenol Güneş, "Sakatlık sorunu vardı. Bir maçtan önce geldi ve kendisini iyi hissetmediğini, 15 güne ihtiyacı olduğunu söyledi. Konuştuk, ben de kendisini iyi gördüğümü söyledim. Oynattım ancak iyi oynayamadı. Sonra da Sanica Boru Elazığspor maçının kadrosuna almadık. Şimdi tekrar kadroda. Arada bir sorun da yok gibi görünüyor. Antrenmanlarını yapıyor" yorumunu yaptı.

  HOLLANDA İLE ÇEKİŞİRİZ
  A Milli Takım'ın elemelerdeki şansını da değerlendiren Güneş, "Enteresan bir grup. Hollanda ile çekişecek gibiyiz. İlk maçı iyi değerlendirirsek öne geçeriz. Macaristan ve Romanya da sürpriz yapabilir" diye konuştu.

  ŞAMPİYON BİZİZ
  Güneş, 2010-11 sezonu şampiyonunun Trabzonspor olduğunu belirterek, "Biz söylemiyoruz, hukuk söylüyor" diye konuştu.

  iYi GiDiŞ KORUNAMIYOR
  Şenol Güneş, Süper Lig'de 2010-11 sezonu şampiyonunun Trabzonspor olduğunu da söyledi. Bordo-mavili çalıştırıcı, şampiyonluğa her yaklaşıldığı dönemin ardından takımda bir gerileme yaşandığıyla ilgili eleştirilere karşılık, "Şampiyonluğa her yaklaştığımızda gerileme yaşadığımız söyleniyor ancak biz kendimizi şampiyon olarak görüyoruz. Biz söylemiyoruz, hukuk bunu söylüyor. Oynadığımız futbol ve aldığımız sonuçlar bizi şampiyon yaptı" dedi. Güneş, iyi sonuçları korumayı beceremediklerini de kabul etti.

  TEK KiŞiYE MAL EDiLiYOR
  Tecrübeli hoca, "95 ve 2004'te şu oldu. Aldığımız iyi sonuçları korumayı beceremiyoruz. Başarıyı birine mal etmeye çalışıyoruz. O zaman altında kalıyoruz. Sonuçlar oyuncuları büyütürken biz kulüp olarak aşağıya düşüyorsak bu sorgulanmalı" diye konuştu. 'Önce hocayı, sonra yönetimi yıkalım' anlayışının doğru olmadığını kaydeden Güneş, "Tamam yıkın, başka hoca gelsin, başka yönetim gelsin. Sonra ne olacak? Kulüp ne olacak? Buna bakmak gerek. Bu kısır döngüyle hiçbir yere varamayız" ifadesini kullandı.

  Cevat KOL

  Etiketler Trabzonspor
  Yükleniyor