Web Sürümüne Geç

  Emerson'a 20 maç maddesi

  Emerson'a 20 maç maddesi
  12 Eylül 2012, Çarşamba Güncelleme: 00:21

  Brezilyalı futbolcunun sakatlık sorunu yok ama bordo-mavili yönetim, tedbir amacıyla Emerson'un sözleşmesine özel madde koydu

  Portekiz'in Benfica takımından 1.6 milyon euro bonservis bedeliyle transfer edilen Emerson de Conceiçao'nun sözleşmesine özel bir maddenin konduğu ileri sürüldü. Hakkında 'kronik sakat' iddiaları ortaya atılan ancak sağlık testlerinde herhangi bir probleme rastlanmayan Brezilyalı futbolcunun, kıkırdak yapısının risk grubunda yer aldığı öğrenildi. 1461 Trabzon ile oynanan hazırlık maçında başarılı bir futbol ortaya koyan Emerson'un sakat olmadığını dile getiren idari menajer Caner Çuvalcıoğlu, "Oyuncunun sakat olduğu doğru değildir. Ancak kıkırdak yapısında diğer oyunculara oranla daha büyük risk taşıyor" ifadesini kullandı.

  FESİH HAKKI KULÜPTE
  Futbolcuyu uzun süre izledikten sonra transferi gerçekleştirdiklerini vurgulayan Çuvalcıoğlu, "Kıkırdak yapısıyla ilgili durumu biliyorduk. Zaten buna göre bir sözleşme yaptık" diye konuştu. Trabzonspor'un sambacının 2 yıllığına imza attığı sözleşmeye "Maçların yüzde 60'ında (20 karşılaşma) oynamazsa, bir sonraki sezon için fesih hakkı kulübe aittir" şeklinde madde koydurduğu vurgulandı. Teknik direktör Şenol Güneş'in 1461 Trabzon ile yapılan özel maçta sol bekte görevlendirdiği Emerson, gerek savunmadaki etkili futbolu gerekse hücuma yaptığı katkılarla teknik heyetten tam not almıştı.

  Yükleniyor