Web Sürümüne Geç

  Şampiyon ilan edildik

  Şampiyon ilan edildik
  20 Eylül 2012, Perşembe Güncelleme: 01:52

  Genel sekreter Hasan Yener, "TFF bizi Şampiyonlar Ligi'ne gönderip şampiyonluğu ilan etmiştir. Kupamızı müzemize getirene kadar mücadele etmeye devam edeceğiz" diye konuştu

  Trabzonspor'da genel sekreter Hasan Yener, Radyospor'da katıldığı bir programda önemli açıklamalarda bulundu. Şike sürecinin tek mağdurunun Trabzonspor olduğunun altını çizen Yener, "Hep söylüyoruz. Kupamız alınmıştır. Ama TFF önceki sezon Trabzonspor'u şampiyon ilan ettiği için Şampiyonlar Ligi'ne direkt gittik. Buna rağmen kupanın verilmemesi düşündürücü. Mahkemenin verdiği kararlar ortada. Mahkeme kararlarının uygulanmaması demokrasiye aykırı" dedi.

  LEHİMİZE KARAR ÇIKACAK
  UEFA Disiplin Kurulu'nun dosyaları incelemeye devam ettiğini hatırlatan Yener, "Henüz kararlarını vermediler. Büyük olasılıkla lehimize karar çıkacak. Aksi takdirde UEFA Tahkimi'ne gideceğiz. Oradan sonuç çıkmazsa bir üst kurul olan FIFA'ya gideceğiz. Bildiğiniz gibi CAS var. Manevi ve maddi kayıplar için de Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'ne (AİHM) gidiyoruz" ifadesini kullandı.

  SAKAT DİYORLARDI, NE OLDU?
  Kamuoyunda Trabzonspor aleyhine bir hava oluşturulmaya çalışıldığını da ifade eden Yener, "Emerson'a sakat diyorlardı. Ne oldu? Bütün antrenmanlara katıldı. 90 dakika kusursuz oynadı. Bizim için hep olumsuz şeyler yazılıyor. Mehmet Ali Yılmaz konusunda da açıklamamızı yaptık, polemik yaratmak istemiyoruz. Tolga'nın ameliyat olasılığı yüksek. Ameliyat olursa en az 2 ay oynayamaz" şeklinde konuştu.

  Etiketler Hasan Yener
  Yükleniyor