Web Sürümüne Geç

  Güneş patlaması

  Güneş patlaması
  22 Eylül 2012, Cumartesi Güncelleme: 01:54

  Şartlar ne olursa olsun birlik ve beraberliği korumalıyız. Şenol Güneş, kimsenin kendisini savunmasına ihtiyaç duymadığını belirtip önemli açıklamalarda bulundu.

  Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, resmi siteden yaptığı açıklamayla gündemi değerlendirdi. Mehmet Ali Yılmaz'ın yaptığı açıklamalar sonrası gelişen olayları üstü kapalı bir şekilde yorumlayan Güneş, "Yaşananlar beni üzdü. Saha sonuçlarının olumsuzluğunu fırsat bilerek kavga ortamı yaratmak ve bunlardan suni gündem oluşturmak kimseye fayda getirmez. Şartlar ne olursa olsun birlik ve beraberliğimizi korumalıyız" dedi.
  Güneş, taraftarın ikiye bölünmesiyle ilgili olarak ise, "Taraftar kaybetmemeli, aksine yeni taraftar kazanmanın yolunu bulmalıyız. Trabzonspor'un her bireyi önemli ve değerlidir" diye konuştu.

  ZOR GÜNLERİ HEP BİRLİKTE AŞACAĞIZ
  Kendisine yönelik saldırılara Trabzonspor gömleği giyerken cevap vermek istemediğini belirten Güneş, "Kimsenin de beni savunmasına ihtiyacım yok. Olumsuzlukları maçları kazanarak gidereceğiz. Zor günleri birlikte aşacağız. Kimse ortaya kin ve nefret tohumları atmasın" dedi.

  4 İSİM KADRODA OLMAYACAK
  Fenerbahçe ile pazar günü oynanacak derbi maçıyla ilgili de açıklamalarda bulunan Güneş, kadro planlarıyla ilgili ipuçları verdi. Tecrübeli teknik adam Fenerbahçe karşılaşmasında sakatlıkları bulunan kaleci Tolga, Giray Kaçar, Colman ve Soner Aydoğdu'dan yararlanamayacaklarını ifade edip, "Janko'nun hafif sakatlığı, Sol Bamba'nın da hastalığı var. Fenerbahçe maçını kazanmak istiyoruz" diye konuştu.

  GİRAY BULAK'A DESTEK
  Şenol Güneş, Giray Bulak'ın Trabzonspor'da yeni oluşan bir birimin başına geldiğine dikkat çekip, "Oyuncu izlemek ve transfer yapmak Trabzonspor'un olmazsa olmazıdır. Giray Bulak'ın kurumsal anlamda bilgisini bu konuya yansıtmasını bekliyorum. Onun başarılı olması Trabzonspor'u başarılı kılacaktır. Bunun dışında yalan yanlış haberlerle kamuoyunun yanıltılmasını doğru bulmuyorum" dedi.

  TRANSFER İTİRAFI
  Transferlerle ilgili açıklamalarda da bulunan Şenol Güneş, şunları söyledi: "Bazı şeyler düşündüğümüz gibi gitmedi. Yabancı sayısında bir fazlalık oluştu. Bu kadroyu uyumlu bir hale getireceğiz. Bu da zaman, sabır, emek ve destek ister. Eğer planlarımızı lige yansıtıp başarı sağlayabilirsek yeni bir kadromuz olacak. Trabzonlular'ın gurur duyacağı ve keyif alacağı bir takım izlettirmek borcumuz."

  ÖZEL DEMEÇ VERMEDİM
  Tecrübeli hoca, toplumu bilgilendirme konusunda yöntemlerinin belli olduğunu belirtip, "Maç öncesi ve sonrası açıklamalar, resmi internet sitesi ya da basın toplantıları dışında kimseye demeç vermedim" ifadesini kullandı.

  BAŞSAVCIYI UNUTMAD
  Güneş, resmi siteden yayınladığı açıklamanın ilk bölümünde uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Ovacık Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun'u unutmadı. Uzun'un ailesi ve tüm Türkiye'ye başsağlığı dileğinde bulundu.

  Etiketler Şenol Güneş
  Yükleniyor