Web Sürümüne Geç

  Yılın transferi

  Yılın transferi
  26 Eylül 2012, Çarşamba Güncelleme: 00:15

  Sezon başında son anda takımda kalan Marek Sapara, derbideki performansıyla büyüledi İki yıl önce Ankaragücü'nden 200 bin euro'ya alınan Slovak futbolcu, FOTOMAÇ'a konuştu

  Trabzonspor'da Fenerbahçe karşısında alınan beraberlik ve Olcan Adın'ın kaçırdığı gollerle birlikte en çok konuşulan konu Marek Sapara'nın performansı oldu. İki sezon önce Ankaragücü'nden 200 bin euro sözleşme fesih bedeliyle transfer edilen, devre arasında Gaziantep'e kiralanan ve sezon başında da takasta Antep'e gitmesi gündeme gelen Sapara bir anda takımın en önemli silahı oldu. Şenol Güneş'in, Serdar Kurtuluş'a karşılık takasta gönderilmesine izin vermediği Slovak futbolcu, attığı paslar, kullandığı olumlu toplar, sert şutları ve savunmaya desteğiyle "yılın flaş transferi" etkisi yarattı.

  GERİ DÖNMEK İÇİN KENDİ KENDİME SÖZ VERMİŞTİM
  Sivasspor ve Fenerbahçe maçlarında birer topu direkten dönen, önceki akşamki derbide bir şutu da çizgiden çıkaran Sapara, FOTOMAÇ'a özel açıklamalarda bulundu. Gaziantep'e kiralık olarak gönderildiğinde geri dönmek için kendi kendine söz verdiğini belirten Sapara, "Türkiye'ye büyük umutlarla gelmiştim. Gerek Ankaragücü, gerekse Trabzonspor'daki ilk yılımda işler istediğim gibi gitmedi. Bu benim son şansımdı. Şenol hoca bana güvendi ve bugüne geldik. Fenerbahçe maçında şanssızdık. Ama sezon sonunda istediğimiz yerde olacağımıza inanıyorum" diye konuştu.

  Cevat KOL

  Etiketler Marek Sapara
  Yükleniyor