Web Sürümüne Geç

Demir: Sahaya yansımayan şikenin icadı!

Demir: Sahaya yansımayan şikenin icadı!
Cumartesi 05.01.2013
Trabzon Kürsüsü'nün organize ettiği, "Şikenin 3 Temmuz'u" paneli Trabzon'da dün yapıldı. Panelden önce konuşmacılar yazarımız Turgay Demir ile Mehmet Baransu, Erdal Hoş, Av. Erdem Egemen ve Av. Hakan Orhan, bordomavili kulübü ziyaret etti. Turgay Demir, "Bizim sorunumuz şikenin örtbas edilmesidir. Adaletin sağlanması gerekir" dedi. Misafirler, '82 tertemiz' yazan beyaz forma ile poz verdi.

SÜRECİ UNUTMAYACAĞIZ
Panelin açılışını yapan Trabzon Barosu avukatlarından Hakan Orhan, 3 Temmuz sürecinde Trabzonspor'un emeğinin çalındığını iddia ederek, "Şimdi yapılmak istenen, olayı zamana yayarak unutturmak. Ama biz bu süreci unutmayacağız" dedi. Şikenin Türkiye'de icat edilmediğini iade eden yazarımız Turgay Demir ise, "Şikeyi icat etmedik, ama sahaya yansımayan şikeyi biz icat ettik. Artık alın teriyle maç sonuçları belli olsun" şeklinde konuştu.

TERTEMİZ 82 PUAN
Gazeteci Mehmet Baransu da, Trabzonspor'un 82 puanının tertemiz olduğuna inandığını vurgulayarak, "Bu süreçte Trabzonsporlular bir araya gelemiyor. Artık Trabzonsporluların daha çok bir araya gelmesi lazım" dedi. Gazeteci Erdal Hoş ise "Trabzonspor sadece bir futbol takımı değil, çok önemli bir değerdir" ifadesini kulladı.

GÜÇLÜYE KARŞI EZİLENLERİN ANITI
2010-11 sezonu şampiyonluğunu temsilen anıt yapılması için Trabzon Belediyesi'ne verilen dilekçe, Kültür ve Sanat Kurulu'nda değerlendirmeye alındı. Dilekçeyi veren Serdar Bali, "Şike anıtı değil, güçlüye karşı ezilenlerin verdiği mücadelenin anıtı olacak" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN