Giray'dan 6 ay mola

Giray'dan 6 ay mola
Salı 08.01.2013

Trabzon'da büyük şok... Göğsündeki ağrılar nedeniyle kontrol için kamptan ayrılan Giray Kaçar, futbol hayatına 6 ay ara verdi

Trabzonspor'da Giray Kaçar depremi yaşanıyor... Kalp kapakçığında problem tespit edilen tecrübeli futbolcu, tam 6 ay futbola ara verme kararı aldı. Devre arası tatilini Seyşel Adaları'nda geçirdikten sonra takımın Antalya'daki kampına katılan ve ilk günlerde göğsündeki ağrı nedeniyle kontrole gönderilen Giray Kaçar'ın test sonuçları olumsuz çıktı. Önce Alanya'daki Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde kontrolden geçip kampa dönen, kafasındaki soru işaretleri gitmeyince bir kez de Antalya'da daha geniş bir teste sokulan Giray Kaçar'ın en son başkan Sadri Şener'in Kocaeli Üniversitesi Rektörü olan ablası Prof. Dr. Sezer Şener Komşuoğlu'na gittiği öğrenildi. Kocaeli Üniversitesi'nde kardiyoloji ve diğer konularda tepeden tırnağa kontrol edilen Giray Kaçar'ın kalp kapakçığında sorun olduğu gözlendi. Bir kez daha şansını denemek için bu kez Ankara'daki ailesinin yanına giden ve başkentte de kalbini kontrol ettiren tecrübeli futbolcu buradan da "Kalp kapakçığında sorun var" şeklinde bir rapor alınca kararını verdi. İlaç tedavisine başlayacak olan Giray Kaçar, futbol hayatına 6 aylık ara verme kararı aldı.

TEDAVİSİ YURT DIŞINDA
Dört farklı profesörden gelen olumsuz raporlar üzerine kendi isteğiyle futbol hayatına ara verme kararı alan Giray Kaçar yönetime yurt dışında tedavi olmak istediğini bildirdi. Başarılı futbolcunun durumuyla ilgili FOTOMAÇ gazetesine açıklamalarda bulunan Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, "Giray bizim ailemizin bir ferdidir. Futbol oynadığı sürece bizimle, oynamadığı sürece de bizimle olacak. Giray'a Trabzonspor'un her kademesinde yer vardır. Hatta ihtiyaç vardır. Sağlık her şeyden önde gelir. Kendisine her türlü katkıyı vereceğiz. Tüm tedavisini üstleneceğiz. Bu sürede ücretini de ödeyeceğiz. Kendisi bizim kaptanımızdır. Sağlığına kavuşması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayacağız. Onun takıma dönüp, kaptanlık pazu bandıyla Trabzonspor formasını giymesini bekleyeceğiz" ifadelerini kullandı.

GELİŞEN TEKNOLOJİYLE TEDAVİSİ ÇOK KOLAY
Giray Kaçar'ın rahatsızlığının kalbin sol karıncığından çıkan ve vücuda kırmızı kan dağıtan "Aort" damarının kapakçığından kaynaklandığı öğrenildi. Konuyla ilgili görüşüne başvurduğumuz kardiyoloji uzmanları, futbolcunun tetkik sonuçlarını görmeden yorum yapmaktan kaçınsalar da gelişen teknolojiyle bu tip rahatsızlıkların tedavisinin mümkün olduğunu dile getirdiler. Özellikle ülkemizde tıp konusunda yaşanan önemli gelişmelerden bahseden uzmanlar, "Giray'ın sahalara dönme olasılığı hayli yüksek" dediler.

GÜNEŞ: GİRAY'A GÖRE TRANSFER
Trabzon'un hocası Şenol Güneş, Giray ilgili, "Durumu olumsuz gözüküyor. Bir süre bizden uzak kalması yüksek ihtimal" dedi. Güneş, 'G.Birliği'nden Aykut Demir'i istiyor musunuz' sorusuna, "Giray'ın durumuna bağlı" cevabını verdi.

Cevat KOL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN