Maalesef bu çark onların lehine

Maalesef bu çark onların lehine
Cuma 11.01.2013

Başarılı olan kadronun değişmesinin kendileri için yıkım olduğunu belirten Güneş, "İdeal 11'i ben bile bilmiyorum. G.Saray ile aradaki fark bayağı büyük. Ama futbolda her şey var. En büyük sıkıntı transferde yapılan hatalar" dedi

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Lig TV'ye takımın durumu, sözleşmesi ve transferle ilgili önemli açıklamalar yaptı: "Başarılı olan kadromuzun değişmesi bizim için yıkım oldu. Bunun etkilerini bu sene daha fazla gördük. Yabancı sayımızın fazla olması da işimizi zorlaştırdı. İdeal 11'imizi ben bile bilmiyorum. Her şeye rağmen iyi oyuncularımız var ama karşılığını alamadık. Colman önemli biri. Sezona başlamaması iskeletimizi iyice bozdu. Sözleşmem sezon sonu bitiyor. Ancak ben bugünü yaşıyorum. Mukavelem önemli değil."

DOĞUDA OLMANIN ŞANSSIZLIĞI
"Taraftarın isteğiyle, yönetim kararıyla geldim. İsteyerek gelmedim. Ben buradayım, gidenlere sormak lazım. 'Nereye gittiniz?' diye. Trabzon doğuda olduğu için yatırımlardan en az pay alan şehir. Yükselen değerin ardından bunu yürütecek ekonomik ve sosyal yapı oluşmadı. Seyirci sayısı, ekonomik güç İstanbul gibi değil. Beşiktaş, G.Saray, F.Bahçe gibi değiliz."

YAPI DEĞİŞMELİ
"Giden oyunculara sen gittin, o yolladı, bu yolladı deniliyor ama basit ifadelerle birilerini yormak peşindeler. Kulüp yapısının değişmesi lazım. Kulüpler şirket gibi olmalı. O zaman bu işler düzelir. Şu anda Trabzonspor'daki en büyük sıkıntı transfer sistemi. Yönetimle hoca arasında köprü olacak birine ihtiyaç var."

9 PUAN ÜZÜYOR
"G.Saray'la 9 puan fark beni üzüyor. Beşiktaş, F.Bahçe, G.Saray borç yapabiliyor. Trabzonspor'un borçsuz gitmesi gerek. Senin oyuncunu G.Saray, F.Bahçe alıyor. Bu çark onların lehine. Bu konuda onunla yarışmayacağım. Bendeki oyuncuyu sadece para için gitmeyecek durume getirmeliyim."

BU KADRO DAHA İYİ İŞLER YAPABİLİR
"Bu kadronun daha iyi işler yapabileceğini düşünüyorum. Kırılgan bir takım olduk. Bremen maçında da yaşadık. Basit top kayıpları rakibe oynama şansı veriyor. Antalya, Eskişehir maçları buna örnek. G.Saray ile fark bayağı büyük. Ama futbolda her şey var. Kapatmaya çalışacağız."
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN