Web Sürümüne Geç

Jaja hazır olsa parasını ben vereyim

Jaja hazır olsa parasını ben vereyim
Cumartesi 12.01.2013

Şenol Güneş'in Antalya'da düzenlediği basın toplantısına taraftarın takımda görmek istediği Jaja ile ilgili açıklamaları damga vurdu. Tecrübeli hoca, Brezilyalı futbolcunun dışında yabancıların durumu, istikrarın sağlanamaması ve lig öncesi eksikliklerden de bahsetti

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Antalya'da kampı değerlendirirken ilginç açıklamalarda bulundu. Bunlardan en çarpıcı olanı Trabzonspor taraftarının gönlünde taht kuran Jaja ile ilgili olanlardı. Jaja'nın kaliteli bir oyuncu olduğunu ancak transferde dikkatli davranmak zorunda olduklarını vurgulayan Güneş, "Jaja nasıl gitti, ne zaman gitti, niye gitti? Zamanında 'Gidemez' dedim ama izin almadan gitti. Şimdi 'geri gelmek istiyor' diyorlar. En son maçı ne zaman oynadığını kim biliyor?" diye konuştu.

ONA KARŞI OLAĞANÜSTÜ BİR İLGİ VAR
Jaja ile ilgili bir kamuoyu oluşturulduğunu kaydeden Güneş, "Olağanüstü bir ilgi var. Jaja belki de şu ana kadar çalıştığım en kaliteli futbolculardan biri. Ben de isterim oynamasını. Ama son maçını 19 Ağustos'ta oynamış. Son durumu ne bilmiyoruz. Jaja sorunlarından arındıysa, bahsettiği gibi Trabzonspor'u da seviyorsa, maç başı ücrete de oynamayı kabul ediyorsa, maliyeti de fazla değilse kapımız Jaja'ya açıktır. Hazır olsa parasını ben vereyim. 10 bin, 100 bin neyse toplarız parasını, getirir oynatırız" dedi.

İLK 11'DE SÜREKLİLİK SAĞLAYAMADIK
Güneş, Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısında alınan sonuçların tatmin edici olmadığını söyledi. Geçtiğimiz yıllardaki başarıyı hatırlatan Güneş, "Başarılı sonuçlar, iyi gidişler daha sonra yerini olumsuzluğa bıraktı. Değişen kadronun bunda birinci sebep olduğunu düşünüyorum. İskelet kadromuzu kaybettik. Özellikle Türk oyunculardan bahsediyorum. İdeal 11'de süreklilik sağlayamadık. Bu bizim başarısızlığımız" dedi. Güneş, Tolga'nın Adrian'a yönelik sözlerinin yanlış lanse edildiğini de sözlerine ekledi

12 YABANCI BÜYÜK SORUN
Teknik direktör Şenol Güneş, kadrodaki 12 yabancının kendileri için şu an en büyük sorun olduğunu belirtip, "Başarılı dönemlerde bu yabancı bolluğu yararlı olabilir ama başarısız dönemlerde sorunun büyümesine neden oluyor" dedi. Oynamayan futbolcularda duygusal kırılmalar yaşandığını kaydeden Güneş, "Bunun sahaya da bir yansıması olabiliyor. Gol yenildiğinde bir kırılma yaşanıyor" dedi. Türk futbolunda anlayışın değişmesi gerektiğini de vurgulayan Güneş, "Fenerbahçe ile Trabzonspor arasındaki kavgayla ilgili kararı federasyon verecek. Parası olan her şeyi bilir, gücü olan her şeyi yapar. Olmaz öyle şey. Yarayı açınca tedavi edeceksiniz. Yoksa açmayacaksınız" diye konuştu.

BAŞARILI BİR KAMP GEÇİRDİK
Antalya'da 29 Ocak tarihinde başladıkları kamp çalışmaların da değerlendiren teknik direktör Şenol Güneş, "Kampa 3 oyuncu hariç iyi başladık. Bugüne kadar da iyi bir çalışma gerçekleştirdik. İki de hazırlık maçı oynadık. Werder Bremen maçının ilk, Beşiktaş maçının ise her iki yarısında olumlu işler yaptığımızı düşünüyorum. Eksikliklerimiz de var. genelde başarılı bir kamp dönemi geçirdik" dedi.

YERLERİNDE OLSAM MAÇA ÇIKMAZDIM!
Şenol Güneş, G.Saray-F.Bahçe derbisinde Meireles'in hakem Halis Özkahya'ya tükürmesine atıfta bulunup, "Aslında ben hakemlerin yerinde olsam maçlara çıkmazdım. O hakemin bana göre kişiliği rencide olmuştur. Nasıl iş yapacak bundan sonra. Büyük kulüpler karşısında ezilerek görev yapacak. Kararlarını nasıl raporlarına yazacak" açıklamasını yaptı.

GİRAY BULAK'TA HATA YAPTIK
Kulüplerde başkan ve teknik adamların geçici olduğunu vurgulayan Şenol Güneş, "Kurumsal bir yapı kurmak gerekiyordu. Bunun için de futbolu, hukuku, sporcu psikolojisini bilen birini getirmek gerekir. Uzun vadeli planlarımız vardı ve benim önerimle bu işin başına futbolun içinden biri olan Giray Bulak'ı getirdik. Ancak kendisi kısa bir süre sonra teknik direktörlük yapmak için ayrıldı. Burada hata yaptık" ifadesini kullandı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN