Web Sürümüne Geç

Bu kavga 50 yıl bitmez

Bu kavga 50 yıl bitmez
Salı 15.01.2013

Teknik direktör Şenol Güneş, Trabzonspor ile Fenerbahçe arasındaki kavganın seneler boyu süreceğini düşündüğünü söyledi

Trabzonspor Teknik Direktörü Şenol Güneş, Beyaz TV'ye verdiği röportajda ilginç açıklamalarda bulundu. Tecrübeli hoca, şike sürecinde Fenerbahçe ile aralarında başlayan gerilimin 50 yıl daha süreceğini düşündüğünü belirterek, "Ortada bir ganimet var ve bu paylaşılmak isteniyor. 3 Temmuz sürecinden en çok etkilenen iki kulüpten bahsediyorum. Kim suç işlediyse cezasını görsün. Polis, savcı tutanakları suç unsuru olduğunu söylüyor. TFF de bunu kabul ediyor. Ama ne ceza verildi, ne de bize kupa geldi. Kupayı bana ver ya da verme önemli değil. Önemli olan adaleti sağlaman" diye konuştu.

KUPAYI ALSAK BiLE DEĞiŞMEZ
"Ortada bir cinayet varsa ölü gömülür, katil de hapse girer" diyerek söze devam eden Güneş, "Ortada hiçbir şey yokmuş gibi davranılırsa bu, toplumu etkiler. Suçu teşvik eder. Fenerbahçe hakkının yenildiğini söylüyor. Hakkını araması lazım. Ben de haksız kupa istemem. Hakem hatasıyla maç kazanmayı da istemem. O zaman ben haksızlık yapmış olurum. Fenerbahçe- Trabzon arasında bir rekabet vardı. Bu farklı bir boyuta taşındı. Dostluğu kaybettik. Bana göre 50 yıl daha kapanmaz bu iş. Kupayı bize verseler bile tartışma bitmez" dedi.

CEZALARDA ÇİFTE STANDART VAR
PFDK'nın verdiği cezalarda çifte standart olduğunu belirten Güneş, "Deplasmanda daha büyük olaylar yaşadık ama rakibe ceza gelmedi. Biz Galatasaray maçında ceza aldık. Çifte standart her yerde var. Kimin gücü ne kadarsa onu kullanmaya çalışıyor. Çevrenizdeki haksızlıkları görürseniz, haksızlığı öğrenirsiniz" dedi.

BAŞKAN DEĞİL TARAFTAR OLURUM
Şenol Güneş, "Bir gün Trabzonspor başkanı olmayı düşünüyor musunuz?" sorusuna, "Bizim başkanımız dünyanın en iyi başkanı. Çok zeki, çalışkan ve Trabzon'u seviyor. Bütün zamanını kulübe harcıyor. Ben kendimi antrenörlüğe göre hazırladım. 45 yıldır bu işi yapıyorum. Başkan olmam ama taraftar olurum" ifadesini kullandı.

iBO'DAN ZİYARET
Trabzonspor'un eski futbolcusu Mersinli Yattara dün idmana gelerek Şenol Güneş ile hasret giderdi.

GiRAY BüYüK KAYIP
Şenol Güneş, Giray Kaçar'ın yokluğunu hissedeceklerini belirtip "Ortada bu raporlar varken onu riske edemeyiz" diye konuştu

Teknik direktör Şenol Güneş, kalp rahatsızlığı nedeniyle bir süre futbola ara vermek zorunda kalan Giray Kaçar'ın kendileri için büyük kayıp olduğunu söyledi. Güneş, konuyla ilgili olarak, "Giray 1-1.5 aydır göğüs ağrısı olduğunu söylüyordu. Kontrolleri yapıldı ama 'futbol oynayabilir' dendi. Tatile gidip geldi. Yine muayene oldu. Araştırmalara göre doktorlar 'Risk var' dediler. Kontrolleri devam ediyor ancak şu aşamada
aramızda olmayacak. Bizim için büyük kayıp" diye konuştu.

FIRAT AYDINUS BİZİ DOĞRADI
Güneş, bir soru üzerine maçlarına Trabzonlu hakemlerin verilmemesini eleştirip, "İstanbullu hakemler, İstanbul takımlarının maçlarını yönetiyor. Mesela Fırat Aydınus bizi geçen yıl doğradı. 6-7 maçımıza geldi. Hepsinde aleyhimize kararlar verdi. En son Beşiktaş maçında beni rapor etmiş, 3 maç ceza aldım. Ama başkasına ceza verilmiyor" dedi.

BURAK VE SELÇUK YANLIŞ YAPMADI
Trabzon'dan ayrılıp Galatasaray'a giden Burak Yılmaz ve Selçuk İnan ile ilgili de yorumda bulunan Güneş, "Gitmelerine üzüldüm. Bizim transfer koşullarımız onların gitmelerine uygundu. Bize hizmet ettiler, başarılı oldular ve gittiler. Gidenlerin daha iyi olmasını isterim. Kötü oynarlarsa ben kendimi eksik kalmış hissederim" diye konuştu.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN