'Hukuk katliamı'

'Hukuk katliamı'
Salı 22.01.2013 15:23

Trabzonsporlu taraftarlar, Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) üyeli hakkında 81 ilde suç duyurusunda bulunma girişi başlattı.

Bordomavi.net Trabzonspor Birliği tarafından 'Bir ateş de sen yak' parolasıyla başlatılan organizasyonla, 81 ilde örgütlenerek PFDK üyeleri hakkında 'görevde yetkiyi kötüye kullanmaktan' suç duyurusunda bulunmaya başladı. Bordomavi.net Trabzonspor Birliği'nden tarafından tüm Trabzonsporlular 'adalet mücadelesine' davet edildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Dünyada örneği görülmemiş acemice manevralar ile şikeyi suç olmaktan çıkaran, hiçbir hukuki dayanağı olmamasına rağmen meşrulaştıran, bunu yaparken de kanun maddelerine, Anayasa'ya aykırı kararlar alan PFDK, aldığı kararların sorumluluğunu taşımakla mükelleftir.

PFDK, sadece suç tarifinde hata (?) yapmamış, aynı zamanda dayanak olarak kullandığı CAS kararlarını da bilinçli olarak tahrif etmiştir. Açıklanan gerekçeli karar başlı başına bir hukuk katliamıdır. Bu katliamı yine hukuk, cezasız bırakmayacaktır.

Trabzonsporlular kendi gücü yanında haklı olmanın verdiği gücü de kullanacak ve adaletin acilen tesis edilmesi için gerekli çalışma ne ise, onu yerine getirmeye devam edeceklerdir."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN