Web Sürümüne Geç

Problemin çözümü transfer

Problemin çözümü transfer
Salı 22.01.2013

Bamba ve Giray'ın yokluğunda defansta yapılan hataların cezasını çeken Trabzonspor'da stoper takviyesi yeniden gündeme geldi

Kardemir Karabükspor karşısında alınan 3-1'lik yenilgi sonrasında her ne kadar hakem Cüneyt Çakır'a veryansın etse de sinirli olduğu gözlenen Şenol Güneş, defansa takviye istedi. Yardımcısı Ünal Karaman ile birlikte önceki gün oynanan maçın analizini yapan Güneş; Serkan Balcı, Celustka, Mustafa Yumlu ve Emerson'dan oluşan defans bloğunu mercek altına aldı. Yenen üç golde de pozisyon hatası yapılması nedeniyle bu isimlere olan güveni sarsılan usta hoca, yönetime "Sol Bamba ve Giray'ın boşluğunu dolduracak tecrübeli bir stoper almalıyız" şeklinde bilgi iletti. 1461 Trabzon'dan alınan Abdullah Karmil ve Altay'dan transfer edilen Oğulcan'ı daha çok gelecek planlarında düşünen tecrübeli teknik adam, ligdeki acil ihtiyacı karşılayacak tecrübede isimlerin yer aldığı bir listeyi kulüp başkanı Sadri Şener'e verdi.

TRABZONSPOR'A YAKIŞIR ŞEKİLDE MÜCADELE EDİN

Savunmadaki krizi transferle çözmek isteyen Şenol Güneş, dünkü idman öncesinde de futbolcularına tek tek yaptıkları hataları anlattı. Yaklaşık 15 dakika süren görüşmede tecrübeli teknik adam, oyuncularına Kardemir Karabükspor maçında kaybedilen 3 puanın öneminden bahsetti. Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe gibi şampiyonluk yarışındaki en ciddi rakiplerin kayıplar yaşadığı bir haftayı puansız kapattıklarını kaydeden Güneş, "Bu kabul edilebilir bir şey değil. Kupada iyi işler yaptık ama Karabük karşısında sizi tanıyamadım. Böyle bir avantajı bir daha yakalar mıyız bilmiyorum ama artık daha dikkatli olmanın zamanı geldi. Sahada olan arkadaşlar bütün güçlerini ortaya koymak zorunda. Aksi takdirde formayı unutsunlar. Trabzonspor, büyük bir kulüp ve sizler de o büyüklüğe yakışır bir şekilde mücadele temlesiniz" diye konuştu.

Cevat KOL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN