Transfer çıkmazı

Transfer çıkmazı
Perşembe 24.01.2013

Karabük yenilgisi sonrası stoper transferi yeniden gündeme geldi. Ancak aranan nitelikte yerli yok. Şener'in 'yabancı alalım' teklifine Güneş soğuk

Trabzonspor'da transfer bilmeceye döndü. Ligdeki kötü gidişin ikinci yarıda da sürmesi üzerine stoper ve forvete takviye yapılması yeniden gündeme geldi. Ancak istenen nitelikte yerli oyuncu olmaması, olanların da maliyetlerinin uçması nedeniyle yönetim adım atamıyor. Başkan Sadri Şener'in 'Yerli olmuyorsa yabancı alalım. Başka çare yok' önerisine ise eldeki 12 yabancı nedeniyle Şenol Güneş'in sıcak bakmadığı ifade edildi.

Aykut Demir ve Juhasz!
Ara transferin bitmesine az bir süre kalırken, en azından Giray ve Sol Bamba'ya alternatif olabilecek bir stoperin alınması bekleniyor. Adaylar ise Gençlerbirliği'nden Aykut Demir ile Anderlecht'in Macar oyuncusu Roland Juhasz. Juhasz, Trabzonspor'un 3-1 yenildiği Karabük maçını izlediğini söyledi. 29 yaşındaki oyuncu, paranın önceliği olmadığını da kaydetti.

'Sneijder gibi olsun'
G.Saray'ın Sneijder'i alması, bordo-mavili taraftarların da iştahını açtı. Grup Dakka 61 Taraftarlar Derneği Başkanı Eşref Keskin, "Takımımızdaki 12 yabancımızın esamesi okunmuyor. Seneye 12'sini de gönderin. Sneijder gibi birkaç tane dünya yıldızı alalım olay bitsin" dedi.

Yabancı çok katkı az
Fırtına'nın 12 yabancısı var. 7'si ülke milli takımlarında oynuyor (Cech, Zokora, Bamba, Vittek, Sapara, Janko, Adrian). Ancak Adrian, Bamba, Emerson ve Zokora dışında bu sezon takıma katkı yapan yok. Taraftarın, 'Sneijder gibi 2-3 oyuncu alın, yeter' talebi pek haksız değil!..

Cevat KOL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN