Şenol Güneş istifa etti

Şenol Güneş istifa etti
Pazar 27.01.2013 16:18

Elazığspor'a 3-1 mağlup olan Trabzonspor'da teknik direktör Şenol Güneş görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Spor Toto Süper Lig'in 19. hafta maçında Sanica Boru Elazığspor'a konuk olan Trabzonspor mücadeleden 3-1 mağlup ayrılınca bordo mavili ekibin teknik direktörü Şenol Güneş maçın ardından aldığı şok karaı açıkladı.

Maçın ardından Lig TV'ye verdiği röportajda Trabzonspor'da bir kan değişikliğine ihtiyaç duyulduğunu ve bu konuda sorumluluğu üzerine aldığını belirten Şenol Güneş görevinden istifa ettiğini söyledi.

Güneş yaptığı açıklamada "Oyuncularıma teşekkür ediyorum. Kötü gittik ancak bu kötü gidiş muhakkak düzelecektir ancak bir kan değişikliğine ihtiyaç var. Burada ben sorumluluğu alıyorum. Yönetim ile bu konuyu görüşmeme gerek yok. Umarın Trabzon camiası takımına bundan sonra daha fazla sahip çıkar ve her şey çok daha güzel olur" dedi ve takımın toparlanabilmesi adına bu kararı aldığını belirtti.

ŞENOL GÜNEŞ'İN BASIN TOPLANTISI

Maçın ardından katıldığı basın toplantısında istifa kararı hakkında konuşan Şenol Güneş bu kararı neden aldığını şu sözlerle ifade etti:

"Mutlaka kazanmamız gereken bir maçtı. İlk yarıda 3-0 önde olmamız gereken bir maçı 1-0 geride kapattık. İkinci yarıda da 3-1 mağlup olduk. Bu maçı duygu ve beraberliği kaybettiğimiz bir maç olarak görüyorum. Bu Trabzonspor'un böyle oynamaması gerekir. Bugün 10 kişi de kalsak 11 kişi de olsak kazanmamız gereken bir maçtı. Bu sonucun sorumlusu da benim. Oyuncularla aynı duygu ve düşünceyi paylaşmadığımız için kan değişikliğine ihtiyaç olduğunu düşündüm. Bu durumların tekrar yaşanmaması için, Trabzonspor'un daha iyi duruma gelmesi için, taraftarların daha rahat edebilmesi için bu kararın uygun olduğuna inanıyorum."

Takımda bir kan değişikliğine ihtiyaç olduğuna inandığını dile getiren Güneş, istifa kararı hakkında Başkan Sadri Şener'le de konuştuğunu söyledi ve sözlerine şöyle devam etti:

"Ben bu düşüncelerimi geçen sezon sonunda da söylemiştim. Benim istifa etmem veya takımda kalmam mühim değil. Burda önemli olan Trabzonspor'un başarısı. Şuanki durumun da sorumlusu benim. Trabzonspor'un gündeminin değişmesi, tekrar toparlanabilmesi, öesafe alınabilmesi adına bu değişikliğin yapılması gerekiyor diye düşündüm. Bunu da hem başkana hem de asbaşkana söyledim. Artık bundan sonra Trabzonspor'un daha iyi oynayacağını, daha fazla birlik ve beraberlik içinde olacağını umuyorum."

Öte yandan, Sadri Şener'in Şenol Güneş'in istifasını kabul ettiği ve yarından itibaren yeni teknik direktör arayışlarına başlanacağı öğrenildi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN