Trabzonspor'da Güneş depremi

Trabzonspor'da Güneş depremi
Pazartesi 28.01.2013

Tecrübeli teknik adam, Elazığspor maçı sonrası "Kan değişikliği lazım" diyerek görevi bıraktı

Trabzonspor'da teknik direktör Şenol Güneş, 3-1 kaybedilen Elazığspor maçının ardından istifa ettiğini açıkladı. Önce yayıncı kuruluştaki maç sonu açıklamasında kan değişikliğine gideceklerini belirten tecrübeli teknik adam, basın toplantısında da aynı yönde açıklamalarda bulundu. Tecrübeli teknik adam, toplantıda oyuncularla aynı duygu ve düşünceleri paylaşmada sıkıntı çektiklerini belirterek, "Oyuncularımda iyi niyet olmasına rağmen, bu konuda mesafe alamadık. Bu nedenle de Trabzonspor'da kan değişikliğinin yararlı olacağını düşünüyorum" diye konuştu. Güneş, Elazığspor maçıyla ilgili fazla söze gerek olmadığını da dile getirdi.

'BU KADRO DAHA iYi SONUÇLAR ALIR'

Mevcut anlayışla oyun ve skor sağlayamadıklarını ifade eden Şenol Güneş, "Bunun sorumlusu da benim. Ben bu kadronun daha iyi sonuçlar alacağını düşünüyorum. Ligde geriden gelmenin verdiği sıkıntıyı maç içerisinde yediğimiz her gol sonrasında kırılma olarak görüyoruz. Bunların olmaması için şu anda en uygun şeyin Trabzonspor'un oyuncu kadrosunun, yönetiminin, medyanın, halkın daha rahat olabilmesi için bir kan değişikliği gerekir. Onun dışındaki değişikliklerin kulübe daha zararlı olacağını düşünüyorum" ifadesini kullandı.

'İŞTEN ANLAMADIĞIMIZ ORTADA'
Şenol Güneş, takımda duygusal kırılmalar yaşandığını vurgulayıp, "Trabzonspor daha iyi olacaktır. Çünkü fiziksel, taktiksel bir eksikliği yok" dedi. Usta hoca, "yönetimle bu konuyu görüştünüz mü" sorusuna, "Gerek yok, asbaşkanı aradım zaten. Onlar için bir sorun yok" diye yanıt verdi. Güneş, basın toplantısının sonunda "Ligi değerlendirir misiniz?" sorusunu ise "Değerlendiremem. Başarısız bir hoca olarak işten anlamadığımız ortada" şeklinde bir cevap verdi.

NEDEN BIRAKTI
Şike sürecinde yaşanan tartışmalar, futbolun önüne geçti. Bundan en çok zarar gören kişi ise oyuncularını kaybeden teknik direktör Güneş'ti...
Geçen sezon sonunda yorulduğunu söyleyip istifa sinyali veren Şenol Güneş, bordo-mavili yönetimin ısrarıyla 'zoraki olarak' görevde kaldı.
Eldeki yabancı oyuncuların çokluğundan dert yanan Güneş, bu sorunun çözülmemesi üzerine başkan Sadri Şener ve yöneticilerle ters düştü
Kupadaki iyi sonuçlara rağmen, ligde yaşanan olumsuzluklar üzerine yerel medya ve kulübün muhalif kesmi oklarını Şenol Güneş'e çevirmişti.

SADRi ŞENER: YAPACAK BiR ŞEY YOK
Trabzonspor Kulübü Başkanı Sadri Şener, görevinden ayrılan teknik direktör Şenol Güneş ile istifasına ilişkin görüştüğünü belirterek, "Beni arayarak istifasını söyledi. 'Kan değişikliği lazım' dedi. Ben de 'Peki' dedim. Yapacak bir şey yok" diye konuştu. Güneş ile 3-1 kaybedilen Elazığ maçı sonrasında telefonla görüştüğünü belirten Şener, "Güneş'in istifası fazla yıpranmaması açısından önemliydi. Hayırlısı olsun. Koca kulüp, çözümü bulunur" ifadesini kullandı. Şener, istifanın kabul edilip edilmemesine ise "İstifa tek taraflı bir karardır" yanıtını verdi.

DöRT SEZONDA iKi KUPA ALDI
1 Aralık 2009'da Trabzonspor'a dördüncü kez imza atan Şenol Güneş, o günden bu yana geçen 4 yıllık süreçte 107 lig maçında 56 galibiyet aldı. Kulübe bir Türkiye Kupası, bir Süper Kupa kazandıran Güneş, Trabzonspor'u tarihte ilk kez Şampiyonlar Ligi'ne taşımıştı.

Cevat KOL

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN