UEFA'ya dava

UEFA'ya dava
Cuma 01.02.2013

Mahkemenin 'şike var' kararına rağmen TFF'sahaya yansımadı' deyince UEFA'ya başvuran Trabzonspor, sonuç gecikince FIFA'nın yolunu tuttu

Ligde bu sezon umduğunu bulamayan ve çalkantılı günlerin ardından hoca değişikliğine giden Trabzonspor, 2010-11 sezonunun şampiyonluk kupası için de hukuki mücadelesini sürdürüyor... İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi'nin söz konusu sezonda şike yapıldığına hükmetmesine karşın TFF'nin 'sahaya yansımadı' yorumu sonrası başlayan savaşta yepyeni bir cephe açıldı.

ÖNÜ TIKANINCA...

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) tavrı ile Türkiye'de önü tıkanınca çareyi Avrupa futbolunun patronu UEFA'ya müracaat etmekte bulan bordomavili yönetim, UEFA Disiplin Kurulu'nun da kararı geciktirmesi üzerine aynı dava nedeniyle 2'nci kez FIFA'nın yolunu tuttu. TFF'yi hem UEFA'ya hem de FIFA'ya şikayet eden Karadeniz Fırtınası, UEFA'yı da dünya futbolunun patronu FIFA'ya şikayet etti.

CAS'A BAŞVURU...

Hukuk mücadelesini İsviçreli bir avukat grubu ile sürdüren Trabzonspor'un, UEFA ile ilgili şikayetini bu hafta başı ilettiği belirtildi. Bu arada TFF Tahkim Kurulu'nun gerekçeli kararını bekleyen bordo-mavililer, karar metni ellerine ulaştığında 20 gün içinde CAS'a başvuracak.

AVERAJ BELİRLEDİ

Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'ne (CAS) yapılacak başvuru için gerekli tüm evrakları hazırlayan Karadeniz Fırtınası'nın, hak arama konusunda sonuna kadar gideceği belirtildi. Söz konusu sezonda Trabzonspor ve Fenerbahçe ligi 82'şer puanla tamamlamış ve Fenerbahçe averajla şampiyon olmuştu. 3 Temmuz 2011'de ise deprem etkisi yapan şike soruşturması başlamıştı.

BİRİNİ KAZANIP BİRİNİ YİTİRDİ
Hala tartışmaları devam eden 2010-11 sezonunda F.Bahçe ile sahasında oynadığı maçtan 3-2'lik zaferle ayrılan Trabzonspor, 3 kırmızı kartın çıktığı İstanbul'daki rövanşta ise 2-0 mağlup olmuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN