Web Sürümüne Geç

Sadri Şener arkadaşım değil

Sadri Şener arkadaşım değil
Çarşamba 06.02.2013

"Onunla gurur duymak istiyoruz. Trabzonspor'u terk etmeni ve gitmeni değil, değişmeni ve Trabzonspor'u borca sokmadan başarı getirmeni arzu ediyoruz. En büyük yanlış olan transferi düzeltmeni de bekliyoruz"

Trabzonspor eski Teknik Direktörü Şenol Güneş, düzenlediği veda toplantısında başkan Sadri Şener'den futbolculara ve taraftarlara kadar çeşitli mesajlar vererek camiaya veda etti. Güneş'in özellikle Sadri Şener'e yönelik yaptığı açıklamalar gündeme bomba gibi düştü. Bordo-mavililerin efsane hocası, görevi sırasında kimseye saygısızlık yapmak istemediğini belirterek, "Medyada ve kamuoyunda çok yer aldığı için bir konuya değinmek istiyorum. Bu kulübün her bireyi, malzemecisi de başkanı da hepimiz için değerli ve önemlidir. Kimseye akıl vermek gibi bir niyetim yok ama gördüklerimi bir kez daha hatırlatayım. Kendisi benim için arkadaşı olduğumu söyledi ama arkadaşlığımız yok. Ama Trabzonspor'un başkanı ve onunla gurur duyuyoruz. Gurur duymak istiyoruz" ifadesini kullandı.

GELECEĞi KARANLIĞA ATMA
Başkan Sadri Şener'e birkaç başlıkla seslenmek istediğini vurgulayan Güneş, şunları söyledi: "Zor günlerde başkanlık yapıyorsun ve emeklerine teşekkür ediyorum. Hizmet ediyorsun. Trabzonspor'u terk etmeni ve gitmeni değil, değişmeni ve Trabzonspor'u borca sokmadan başarı getirmeni arzu ediyoruz. Bu konuda da bizden bir yardım istiyorsan o konuda da elimizden geleni yaparız. Yanlış transfer politikalarını değiştirebilirsen çok faydalı olacağını düşünüyorum. Ben bunu başaramadım. Size ve yönetime söylememe rağmen. Her zaman doğruları söyle, kimseyi de kırma. Siz çok önemli ve değerlisiniz. Bütün camia size bakıyor. Heyecanınız ve isteğiniz var. Son kararı siz veriyorsunuz. Sonuçlar iyi gitse her şey daha iyi olacak. Siz de bundan mutlu olacaksınız. Günlük tavizlerle geleceği karanlığa atma. En büyük yanlışımız olan transferi düzeltmeni bekliyoruz. İlkeli ve prensipli olmak size yakışır. Trabzonspor'un hedefi de vizyonu da taraftarla birlikte sizsiniz. Sizden beklentim; var olan değerlerimizi, harcadığınız enerjinizi Trabzonspor'u başarılı kılmak için kullanın."

TRANSFER KABUSUMUZ OLDU
Birçok sorunun kendisinden kaynaklanmadığını ancak o sorunları çözmede başarılı olamadığını da vurgulayan Şenol Güneş, şöyle devam etti: "Oyuncuların benle sorunları yok ama duygusal kırgınlıkları olduğunu biliyorum. Beklentilere cevap veremedik. Bireysel ve takım performansını artıramadık. Transferlere bağlı sıkıntılar çok büyük oldu. Ekonomik sıkıntılar, idari ve teknik sıkıntıları beraberinde getirdi. Sadece ekonomik sıkıntı olarak bakılırsa çok büyük yanılgıya düşülür. Kadro şişkinliği, aynı mevkide birikimler, yabancı oyuncu fazlalığı bizi olumsuz etkiledi. 3 Temmuz sonrası Şampiyonlar Ligi'ne son anda katılmamız sürecinde, dağılan başarılı kadromuzun yerine son alda aldığımız yabancılarla sadece sayıyı artırdık. Bunların gönderilmesinde de başarılı olamadık. Beklentisi büyük olan takım olarak kaybettiğimiz her maç özgüven kaybına uğradık. Transfer ayları kabusumuz oldu. Aldığımız her pahalı oyuncu bizde kaldı ve ekonomik olarak büyük külfet getirdi. Trabzonspor tarihinde büyük paralarla aldığı hiçbir oyuncudan faydalanamadı. Yönetime çok söyledim bunu. Size de söyleyeyim".

FANATiZMi BENiMSEMESiNLER
Taraftara da seslenmek istediğini vurgulayan tecrübeli teknik adam, "Takımı desteklesinler, sessiz ve duyarsız kalmasınlar. Fanatizmi asla benimsemesinler. Medeni ve seviyeli şekilde fikirlerini söylesinler. Başarılara çok katkı yaptılar. Şiddeti aralarına sokmasınlar. Başkan nasıl Trabzonspor'un simgesi ve aynasıysa taraftar da öyledir. Yıllardır Trabzonspor bu yarışın içinde. Böylesine takımını seven ve takımıyla yatıp kalkan bir taraftar kitlesi yok" dedi.

* * *
BU TAKIM KUPALARI TOPLAR
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde yaklaşık 40 kişilik basın ordusunun izlediği toplantıda yeni teknik direktör Tolunay Kafkas'a tekrar 'hoş geldin' demek istediğini vurgulayan Güneş, "Yeni dönemin kendisine ve tüm Trabzonsporlular'a hayırlı olmasını diliyorum. Gaziantep maçı için oyuncuları ve teknik heyeti tebrik ediyorum. Bu takımın en iyisini yapacağını düşünüyorum. Ligde ve kupada başarılar diliyorum. Yarışın oldukça gerisinde kaldık. Ama Trabzonspor şu anda puan durumuna ve kendi şartlarına baktığımızda yine ilk üçte olacak ve kupayı alacak bir takımdır. Umarım da öyle olur. Temenni ve beklentim, ilkeli, prensipli, hep kazanan Trabzonspor. Aranızdan ayrılırken herkesin gelip geçici olduğunu bir kez daha vurgulamak istiyorum. Trabzonspor'un da ebedi olduğunu bir kez daha söylemekte fayda var. Açık, samimi, dürüst, Trabzonspor'a zarar vermeden gerçekleri ortaya koymak gerektiğini hep söyledim. Bazen gerçekleri kulüp yararına saklama anlayışımızın bize ve kulübe zarar verdiğini bir kez daha görmüş olduk." Oyuncularına da seslenmek istediğini vurgulayan tecrübeli teknik adam, şu ifadeleri kullandı: "Oyuncular hangi sorunlar olursa olsun el ele versinler. Kendilerini ve takımı yüceltsinler. Her maçı kazansınlar. Takımın parçası olsun ve sahiplensinler. En iyisini yapacaklarını biliyorum. Büyük oyunculardır ve bu umudu vermeliler. Coşku katmalılar. Yol gösterici olmalı, insanı ve insanları yüceltmek için gayretli olmalarını bekliyorum. Barışa, sevgiye, güzel duyguya önem versinler. Özgürdürler, yaratıcılıklarını kullansınlar. Pes etmesinler, kişilikli, ahlaklı ve disiplinli olsunlar. Kulüp ve ülke sevgisini ön planda tutsunlar. Kazanmak için hiçbir zaman hileye başvurmasınlar, sportmenlik dışı hareketler

* * *
BURAK'A HAKSIZLIK YAPILDI

Burak Yılmaz'a emekleri için bir kez daha teşekkür eden Güneş, "Katkı yaptı, para kazandırdı ama biz onu 'hain' ilan ettik" ifadesini kullandı

Hiçbir yerli oyuncunun gitmesini istemediğini ve bu konuda da kendisine haksızlık yapıldığını belirten Güneş, "Umut'un sözleşmesi olmasına rağmen onu tutamadık. Sözleşmesi olanı tutamayınca sözleşmesi biteni nasıl tutacaksınız. Beni 'direnmemekle' suçladılar. Ben fikrimi söylerim ama icra noktasında olan yönetimdir. Bu noktada Burak'a emekleri için bir kez daha teşekkür ediyorum. Ona da haksızlık yapıldığını bir kez daha söyleyeyim. O kadar katkısına, hizmetine ve arkasında para bırakmasına rağmen biz bunları 'hain' olarak gösterdik. Çok para verdiklerimizi ise bağrımıza bastık. Ne istediğimizi bilmiyoruz" ifadesini kullandı.

* * *
KiMSEYi ARKADAN VURMADIM
"Saf ve temiz duygularla Trabzon'a geldim ve aynı duygularla ayrıldım Bu süreçte çirkin işlere girmedim, kavga etmedim, adam satmadım"

Basın toplantısında Trabzonspor'da görev yaptığı son 3 yılın genel bir değerlendirmesini yapan tecrübeli teknik adam, hiç art niyetli davranmadığını dile getirdi. Güneş, şu ifadeleri kullandı: "Saf ve temiz duygularla Trabzon'a geldim ve aynı duygularla ayrıldım. Kafamın arkasında hiçbir art niyet olmadı. Kimseyi kullanmadım, kandırmadım, hiç yalan söylemedim. Çirkin işlere hiç girmedim, dedikodu yapmadım. Kavga etmedim, adam satmadım, arkadan vurmadım"

Şampiyon olduğumuzu düşünüyorum
"Namusumla işimi yapmaya çalıştım. Üç yıldan biraz fazla bir süre. Geldiğimde kupa şampiyonu olduk. Ligde 5'inci sıradaydık. Sonra Süper Kupa'yı kazandık. Şampiyon olduğumuzu düşünüyorum, 82 puanla kapattığımız bir lig var. Şampiyonlar Ligi ve ligde üçüncü olduk. Bu yıl da ligde başarısız olduğumuz için, özellikle Karabük ve Elazığ maçlarını kaybedip istikrarlı bir gidiş sağlayamadığımız için sorumluluğu üzerime aldım. Takımıma ve tüm camiaya başarılar diliyorum."


CEVAT KOL

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN