Sakin olun bir sorun yok

Sakin olun bir sorun yok
Pazartesi 11.02.2013

FUTBOLCULARA: Sivas gibi deplasmanlarda eğer kavga etmezseniz, rakibe karşı sert oynamazsanız çıkacak sonuç ne yazık ki böyle oluyor

Trabzonspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, 2-0 kaybettikleri Sivasspor maçının ardından sorunları bildiklerini ve gidermek için her şeyi yapacaklarını söyledi. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında Kafkas, maça istedikleri gibi başlayamadıklarını belirtti. Sivasspor'un oyun yapısını ve nasıl oynayacağını bile bile mücadele ve hırs açısından rakiplerinin gerisinde kaldıklarını kaydeden deneyimli çalıştırıcı, ''1-0 geriye düştük, ikinci devre 'oyuna hamleler yapacağız' derken, maalesef kendi hatamızdan 2. golü yedik. Bu bizim açımızdan kötüydü ama daha sonra toparlandık" diye konuştu.

GELECEK YIL BAŞKA OLACAK
2-0 geriye düştükten sonra pozisyonlar bulduklarını kaydeden Kafkas, "Hatta 2-2'ye getirip 3-2'yi de bulabilecek pozisyonlarımız da var. Maalesef bunu beceremedik. Bu tip deplasmanlarda eğer kavga etmezseniz, rakibe karşı sert oynamazsanız çıkacak sonuç böyle oluyor'' dedi. Camiaya çağrıda bulunan Tolunay Kafkas, şöyle devam etti: ''Biz kaybettik. Ben şehre, taraftara şunu söylüyorum. Sakin olsunlar, bir sorun yok. Biz bunu mutlaka toparlayacağız, iyi yerlere geleceğiz. Özellikle önümüzdeki yıl için söylüyorum. Biz maçı kaybettik ama sorun yok."

HAKEM KARTINI KULLANMADI
Teknik direktör Tolunay Kafkas, karşılaşma sonrasında hakemlere de sitem etti. Kafkas, "Hiçbir şeyin bahanesi yok. Ama maçın hakemiyle ilgili de şunu söyleyeceğim. Bir tarafta oynamaya çalışan, bir tarafta da oynatmamaya çalışan bir takım var. Sen her vurduklarına, faullerine kart göstermezsen bu oyun olmaz, başka bir şey olur. Onun için bunu iyi ayırt edip, yorumunu iyi yapmak lazım" diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN