Fenerbahçe düşmanımız değil

Fenerbahçe düşmanımız değil
Salı 12.02.2013 13:13

Trabzonspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, hafta sonunda Fenerbahçe ile sahalarında yapacakları maça ilişkin olarak, ''Fenerbahçe Spor Kulübü düşmanımız değil, sadece rakibimiz'' dedi.

Tolunay Kafkas, Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basın mensuplarıyla sohbet ve tanışma toplantısında bir araya geldi.
Kafkas, burada yaptığı açıklamada, Fenerbahçe ile çok özel ve önemli bir maç oynayacaklarını belirterek, ''Biliyorsunuz bundan önce oynadığımız bütün maçlarda gerginlik atmosferi bize değil maalesef rakibe yaradı. Çıkan olumsuzluklara karşı bir bütünlük halinde hareket etmeliyiz. Onlara fayda sağlayabilecek her türlü gerginlikten kendimizi uzak tutmalıyız. 1995-1996 sezonunda oyuncuydum, nasıl kaybettiğimizi hepimiz biliyoruz. Tekrar altını çizerek söylüyorum Fenerbahçe Spor Kulübü düşmanımız değil, sadece rakibimiz'' diye konuştu.

Taraftarlardan sağduyuyla hareket etmesini beklediğini dile getiren Kafkas, şöyle devam etti:
''Takımlarını 90 dakika desteklesinler. Oyunun kesilmesi ve durması bizim oynatacağımız oyunla ilgili ciddi sıkıntılar yaratabilir. Bu maç için sizi ve taraftarları sağduyulu olmaya çağırıyorum. Panik yapmak ve ortalığı germek, gerilim yaratmak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da aleyhimize işleyecektir. Daha çok maçımız olacak. Bu takım daha çok şampiyonluğa oynayacak ve şampiyonluklar kazanacak. Önemli olan bu takım nasıl şampiyon olur, nasıl daha iyi transfer yapabilirim onun derdindeyim. Bu sadece bir maç. Bu maçı kazanmak için belli stratejimiz var. En önemli şey de taraftar desteğine ihtiyacımız var. Süreç içinde herkesin beklediği, özlediği Trabzonspor'u yaratacağımın sözünü veriyorum. Sizlerden 3 ay bana kredi sağlamanızı istiyorum. Bunu da hak ettiğimi düşünüyorum bu camianın bir parçası olarak. Ondan sonra bu takım özlenen ve beklenen yere gelecek. Mutlaka şampiyonluğa oynayacak bir kadro oluşturacağız. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Çok iyi çalışıyoruz, başkanımız, yönetim kuruluyla. Olaylara hakimiz. Panik yapacak, sıkıntı edecek bir durum yok.''
Kafkas, Fenerbahçe maçında futbolcuları motive etmeye gerek olmadığını kaydederek, ''Zaten Fenerbahçe maçları ekstra motiveye ihtiyaç duyulan maçlar değil. Önemli olan sakin, kararlı, inatçı, sahada yapmak istediklerimizi yapan takım hüviyetinde olmak. İp ne çok gevşek ne çok gergin olacak. Bunu sağlamaya çalışacağı'' diye konuştu.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN