Gözümü budaktan sakınmam

Gözümü budaktan sakınmam
Çarşamba 13.02.2013

Teknik direktör Kafkas, "Benim işim arızayı tamir etmek Cesaretli adamım. Buranın ne istediğini iyi biliyorum" dedi

Trabzonspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, basın mensuplarıyla sohbet toplantısı düzenledi. Kafkas, Trabzonspor ruhunu yeniden canlandıracak bir takım oluşturmak istediğini belirtip, "Avni Aker'i geçmiş yıllarda olduğu gibi cehennem haline getirmek istiyorum. Buraya her türlü bedeli ödemeye razı olarak geldim. Bunu ödeyecek cesaret ve yüreğim var. Allah'a nasıl inanıyorsam bu kulübe, şehre ve taraftara öyle inanıyorum" dedi. Belli mevkilerde çok fazla oyuncuları bulunduğunu belirten Kafkas, "Bazı oyunculardan vazgeçeceğiz. Benim işim arızayı tamir etmek. Gözüm karadır. Cesaretli bir adamım. İşin matematiğini çok iyi biliyorum. Buranın ne istediğini de biliyorum. Sadece 3 ay süre istiyorum. Sorunları aşacağız, çözeceğiz, çok daha iyi olacağız" ifadelerini kullandı.

BEN DE HATA YAPARSAM, CEZA YiYECEĞiM
İyi olan her oyuncuyu oynatmaya çalıştığını da vurgulayan Kafkas, "Din, dil, ırk ayrımı yapmadan, insanların adamlıklarına bakıyorum. Yerli-yabancı değil, biz varız. Zokora ve Bamba'nın oynamasının nedeni iyi oyuncu olmaları. Sivas'ta oynanacak oyun sert, mücadeleci, kavgaya dönük, farklı bir oyun olduğu için onları tercih ettik. Beklentilerin altında kaldılar. Yaptığımız hiçbir şeyden pişman değilim. Zokora'nın ve Olcan'ın cezası var. Ödülün olduğu yerde ceza var. Burası büyük kulüp. Ben de hata yaptığım zaman ceza yiyeceğim. Bizim canımızı acıtanın ben de canını acıtırım" diye konuştu.

KİMSE ELİNİ KOLUNU SALLAYIP GİDEMEZ!
Sorunları çözmek istediklerini kaydeden Kafkas, "Doktor hastaya hasta olduğunu kabul ederse, yardımcı olur. Süreklilik haline gelirse daha farklı davranılır. Kimse benim olduğum süre içinde elini kolunu sallayarak buradan gidemeyecek. Gerekirse bu parayı yakacağız" ifadesini kullandı. Oyuncuların paralarını alamadığıyla ilgili iddiaların ise külliyen yalan olduğunu belirten genç hoca, "Burası Trabzonspor kulübü. Kimsenin 1 lirası kalmaz. Bunu herkes çok iyi biliyor" diye konuştu.

HEDEFİMİZ KUPA
Sivasspor maçını bir kaza olarak gördüklerini dile getiren Kafkas, "Bazı yerlerde istediğimiz düzeyde oyuncular yok. Bu yüzden bütünlükle ilgili sorunlar yaşıyoruz. Bunlar düzelecek. Trab - zonspor'u özlenen seviye çıkarmak istiyoruz. Kısa vadede hedefimiz Türkiye Kupası'nı almak" dedi.

GERGİNLİKLER HEP RAKİPLERE YARADI
Fenerbahçe ile hafta sonu oynanacak maçla ilgili de konuşan Kafkas, "Bundan önce oynadığımız gerginlik atmosferi, bize değil, maalesef rakibimize yaradı. 1995-96'da oyuncuydum. Nasıl kaybettiğimizi hepimiz biliyoruz. Taraftardan beklediğim lütfen sağduyulu olsunlar" diye konuştu. Geçmişe dönük değerlendirme yapmak istemediğini de vurgulayan Kafkas, "Buraya Şenol Güneş'ten sonra gelmek beni üzdü aslında. Şenol hoca benim ağabeyim. Ünal hoca da öyle" dedi.

* Türkiye Spor Yazarları Trabzon Şube Başkanı Cevat Kol ve yönetim kurulu üyeleri Selçuk Kılıç, Rahman Turan ve Alihan Telatar, Tolunay Kafkas'ı makamında ziyaret edip genç hocaya çiçek verdi.

* Trabzonspor Teknik Direktörü Kafkas, taraftarlarına çağrıda bulunurken, "Fenerbahçe düşmanımız değil sadece rakibimiz. Lütfen sağduyulu olun. Takımınızı 90 dakika destekleyin" dedi.
Cevat KOL
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN