'Öz' darbe

'Öz' darbe
Pazartesi 18.02.2013

Yardımcı hakem Asım Yusuf Öz, Adrian'ın golünü vermeyerek maçın kaderiyle oynadı. Polonyalı'nın 7. dakikada 45 metreden boş kaleye yaptığı aşırtma vuruşta Egemen topu kale çizgisi içinden çıkardı. Öz, 'devam' ettirdi.

Trabzonspor'un hakemler konusunda bu sezon yaşadığı 'şanssızlıklara' Avni Aker'de bir yenisi daha eklendi. Fenerbahçe maçı 0-0 devam ederken 7. dakikada Volkan Demirel'in uzaklaştırmak istediği topu kapan Adrian Mierzejewski, boş kaleye yaklaşık 45 metre mesafeden nefis bir aşırtma şut gönderdi. Fenerbahçeli Egemen Korkmaz, geriye doğru koşarak topu son anda kafasıyla uzaklaştırdı. Ancak Egemen'in topa vurduğu sırada meşin yuvarlağın kale çizgisini geçtiği görüldü. Yardımcı hakem Asım Yusuf Öz, nizami gol olan pozisyonu devam ettirerek karşılaşmanın kaderiyle oynadı.

Ofsayt bayrakları da hatalı
Asım Yusuf Öz, topun çizgiyi geçtiğini tespit edip golü verseydi Trabzonspor 1-0 öne geçecek ve karşılaşma bambaşka bir seyir alacaktı. Yardımcı Öz, ilk yarıda Janko ve Olcan'ın gollük pozisyonlarını da hatalı ofsayt bayrağıyla kesti. Ayrıca ilk golde Kuyt 11 cm ofsayttaydı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN