Onur'dan Bamba açıklaması

Onur'dan Bamba açıklaması
Salı 19.02.2013 18:34

Fenerbahçe maçında kendi kalesine gol atan Bamba'nın elini sıkmadığı için eleştirilen kaleci Onur, "Bamba benim canım. Ben elini uzattığını görmedim" dedi.

Trabzonspor'un Fenerbahçe'ye 3-0 yenildiği karşılaşmada ilk golü kendi kalesine atan takım arkadaşı Bamba'nın uzattığı elini sıkmadığı için eleştiriler alan kaleci Onur Recep Kıvrak, ''Gol sonrası ben o anda hiçbir şey görmedim. O benim canım ağabeyim. Yoksa onun elini asla havada bırakmam'' dedi.

Onur ve Fildişi Sahilli oyuncu Bamba, Mersin İdmanyurdu maçının hazırlıklarına başlayan bordo-mavili takımın antrenmanı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Onur, takım halinde çok iyi arkadaşlıklarının olduğunu ve herkesin birbirini sevdiğin belirterek, ''Ben o anda hiçbir şey görmedim. O benim canım ağabeyim. Yabancılar arasında değil, takım arasında en çok sevdiğim insanların başında geliyor. Ben anlamadım niye böyle hemen yok Onur'un karakterine yakışmadı falan diyorlar. Bamba bana 10 tane gol yedirsin veya ben 10 tane gol yiyeyim. Arkadaşlıktan öte hiç bir şey değil. O an elini görmedim. Bakarsanız videoya veya o görüntüye ben tam dönüyordum Bamba elini uzatmış. Yoksa ben onun elini asla havada bırakmam'' ifadelerini kullandı.

''Futbol çevresinde o kadar çok şey var ki o kadar şeylerin üzeri örtüldü, kapatıldı ki'' diyen Onur, ''Gelip şimdi tüm konu el uzatıp elini sıkmamaksa gerçekten biz bitmişiz. Takımda iyi bir arkadaşlık var. Bamba benim canım. İsterse 10 tane gol yedirsin ona sevgim en yükseklerde. Ben 25 yaşındayım, bana ne yakışıp yakışmadığını çok iyi biliyorum. Görseydim elini asla havada bırakmazdım'' dedi. Fenerbahçe maçına iyi başladıklarını kaydeden Onur, ''Ancak talihsiz goller yedik. Futbolda olacak şeyler. Aslında o golleri yemeseydik en kötü ihtimal 1 puan ile ayrılacağımıza inanıyordum. İyi mücadele ettik. Belki istediklerimizi yansıtamadık ama her şeyin sonu değil. Önümüzde maçlar var kazanıp seri yakalamamız lazım'' diye konuştu.


Bamba: "Talihsizdik"
Bamba ise iyi başladıkları Fenerbahçe maçının ilk yarısında 2 tane gol yediklerini belirterek, ''Ben de bu 2 golde hatalar yaptım. Özellikle ilk golde ki hatam bize çok pahalıya patladı. Kafa kafaya götüreceğimiz maçta talihsiz bir şekilde kontrolü, tempoyu kaybettik. Talihsiz bir gece oldu hem ben hem takım adına'' dedi.

Takımı içindeki atmosferin sezon başında olumlu olduğunu kaydeden Bamba, şöyle devam etti: ''Ancak Türkiye'de kamuoyunda büyük takımlar üst üste olumsuz sonuçlar aldıklarında bu spekülasyona ve eleştiriye dökülüyor. Bu bir taraftan anlaşılır bir şey. Bununla yaşamayı bilmek lazım. Biz de kötü sonuçlar aldık, haliyle eleştiriliyoruz. Bu takımın içindeki havanın kötü olduğu anlamına gelmez. Takım içinde hava, yardımlaşma iyi ancak bu sonuca dönüşmediği için eleştiriler alıyoruz. Bunu da gayet anlaşılabilir buluyorum.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN