Galatasaray 'şeyh' gibi!

Galatasaray 'şeyh' gibi!
Perşembe 28.02.2013

Başkan Sadri Şener, Galatasaray'ı Dubai şeyhlerine benzeterek "Paraları çok. Yakında bizim takımı da satın alırlar" diye konuştu.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Skytürk 360'a bomba gibi açıklamalarda bulundu. Takımın son durumunundan transfere, Şenol Güneş'in ayrılışından Tolunay Kafkas'a, stat konusundan, şikeyle ilgili gelişmelere kadar her şeye yorum getiren Şener'in Galatasaray ile ilgili sözleri ise gündem yaratacak cinstendi. Başkan Şener, programda kendisine yöneltilen "Galatasaray, Burak ve Selçuk'u aldı. Halen kırgın mısınız?" sorusuna "Kızgınlık belli bir süre sonra geçiyor. Ama kırgınlık" sürüyor diye yanıt verdi. "Bunları hiç Ünal Aysal ile görüştünüz mü?" sorusunu ise "Yok konuşmadım. Ne diyeceğim? 'Siz benden bunları ma aldınız?' diyeceğim" şeklinde yanıtladı. Şener, asıl bomba açıklamarı ise "Galatasaray Onur'u alabilir mi?" sorusu üzerine yaptı.

BOMBA HALİNE GELİR
Başkan Şener, bu soru üzerine "Galatasara Onur'u alır ama kırgınlık konusu daha da büyüyerek bomba haline gelir. Paraları çok zaten yakın bir zamanda bizim takımı da alabilirler. Galatasaray, Dubai Şeyhi değil galiba. Belki böyle "Biz her şeyi alp satabiliriz" imajı yaratmaya çalışıyor. Biz zaten Anadolu takımıyız. Ezilmeye mahkumuz" dedi.

SONUNU BİLEMEM
Sadri Şener, Şenol Güneş ayrıldıktan sonra göreve gelen Tolunay Kafkas'a güvendiğini belirterek, "Bütün zamanını futbola ayırmış biri. Genç jenerasyondan yetenekli bir hoca. Ama 5 yenilgi alırsa sonunu bilemem. Elinde iyi bir oyuncu portföyü var. Bunu değerlendireceğiz" diye konuştu. Şenol Güneş'in ayrılışıyla ilgili de konuşan Şener, "Şenol hoca bir-iki kez istifa etmek istemiş, ben kabul etmemiştim. Ama bu sefer ettim" dedi. Başkan, Güneş'in "Arkadaş değiliz" sözlerine ise "O onun ifadesi. Zaten arkadaşım olmayan biriyle çalışmam" diye cevap verdi.

TERİM VE DENİZLİ ARTIK ÇEKİLMELİ
Kendisinin aralık ayında yapılacak kongrede görevi bırakacağını hatırlatan Şener, "Mustafa Denizli Rize'de, Fatih Terim Galatasaray'da... Artık onların yerine de kendi yetiştirdikleri 40 yaşlarında yeni birileri gelmeli. Benim gibi İlhan Cavcav ve İbrahim Yazıcı gibi başkanlar da artık bırakmalı" şeklinde konuştu.

STAT İHALESİNİ İYİ BİR ŞİRKET ALMALI
Akyazı'ya yapılacak olan yeni stat ile ilgili de açıklamalar yapan Şener, "Daha yeni ihale süreci başladı. 10-15 firma teklif vermiş. Bana bıraksalar hemen bu işi kime vereceğimi bilirim. Bursa ve Mersin'de işe başlayan firmalar statları bitiremedi. Umarım bize ucuzcu bir müteahhit şirket gelmez" ifadesini kullandı.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN