Trabzonspor'dan sert cevap

Trabzonspor'dan sert cevap
Salı 23.07.2013 11:54

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, bugüne kadar gerek ulusal ve uluslararası spor yargısında gerekse adli yargı tarafından suçları tespit edilen kişilerin, görev süreleri boyunca hem kendi camiasına hem de Türk futboluna kabus gibi çöktüğünü savundu.

Hacıosmanoğlu, bordo-mavili kulübün internet sitesinden yayımlanan açıklamasında, göreve geldikleri günden itibaren yaptıkları açıklamalarla ezber bozduklarının farkında olarak her yeni güne başladıklarını ifade etti.

Söylemleriyle spor dünyasında, sporu yönetenlerin kirli ve karanlık ilişkilerin içinde olmaması gerektiğini, olanların bu dünyanın dışına itilmesini
istediklerini kaydeden Hacıosmanoğlu, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu büyük Türkiye Cumhuriyeti'ne en önemli ve kutsal vazifesini yerine getirmemiş 'Fenerbahçe'nin yeni başkanı', Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün deyimlerini kullanmakta ısrarcı olmamalı" ifadesine yer verdi.

Sahte çürük raporu iddiasında da bulunan Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti:

"Yürüyüş konusunda zaman zaman kendi aklı bile karışan bir zihniyetin bırakın spor kulübü yönetmesini, spor alanlarının yanından bile geçmemesi gerekir. Kendi kongre üyesinin talebi doğrultusunda mahkeme kararı ile başkanlığı alınan ve yine mahkeme kararı ile en kısa zamanda kongre yapmak şartı konulanarak, geçici süre ile başkanlık koltuğuna oturan bir kişinin ciddiyetinden şüphe edilmeli.

Bugüne kadar gerek ulusal ve uluslararası spor yargısında gerekse adli yargı tarafından suçları tespit edilmiş kişiler, görev süresi boyunca hem kendi camiasına hem de Türk futboluna kabus gibi çökmüştür. Bizler görev süremiz konusunda büyük Trabzonspor'un büyük kongre üyelerinden icazet aldık. 'Fenerbahçe'nin yeni başkanı' kendisini Trabzonspor Genel Kurulundan yüksek görmek gibi bir gaflete düşmüş olacak ki haddini aşan yakıştırmalar yapmakta. Üslup konusunda ders alacağımız son birim olan 'Fenerbahçe'nin yeni başkanı' umarım bu mesnetsiz ifadelerini UEFA süreci tamamlandıktan sonra da ifade edebilecek bir mecra bulur."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN