Korkuları yendik

Korkuları yendik
Cumartesi 27.07.2013

Karadeniz temsilcisinin hocası Mustafa Reşit Akçay, "Trabzon'a Avrupa'da özlediği başarıları tekrar yaşatmak istiyoruz" dedi

Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Derry City engelini aşıp, turu geçtikleri için mutlu olduklarını söyledi. Geçmiş yıllarda yaşanan sürprizlere dikkat çeken Akçay, "Bize yakışanı yaptık. İki senedir bu turları geçemeyen bir takım olarak sevinçliyiz. Bu maçta bir anlamda korkularımızı yendik. Özellikle maçın devre arasında sonra daha da rahatladık. İkinci yarıda Trabzonspor gibi oynamaya başlayınca da skor geldi. İki maçı toplarsak önemli bir gol sayısına ulaştık. Şimdi Dinamo Minsk'i bekliyoruz. Bu şekilde kayıpsız devam etmek istiyoruz" dedi. UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kadar çıkmayı amaçladıklarını kaydeden tecrübeli teknik adam, "Trabzon'a Avrupa'da özlediği başarıları yaşatmak istiyoruz. Rakibimiz Dinamo Minsk'i arkadaşlarımdan birine izletttim. Haklarında elimizden geldiği kadar bilgi toplayıp, perşembe günkü maça hazırlanacağız. Deplasmanda kazanmak için oynayacağız" diye konuştu.

Rekabet kaliteyi yükseltir
Takımdaki herkesin rekabete hazır olması gerektiğini dile getiren Akçay, "Rekabet kaliteyi yükseltir. Mesela Henrique'nin bir forvet gelmesi durumunda kendini kötü hissetmemesi gerekir. Rekabet bizim işimizin bir parçası. Herkes her zaman forma giyecekmiş gibi hazır olursa, sırtımız yere gelmez" ifadesini kullandı.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA