O kupa gelecek

O kupa gelecek
Pazartesi 29.07.2013 23:24

Avni Aker'de Malouda ve Bosingwa için düzenlenen imza töreninde konuşan Başkan Hacıosmanoğlu, "Trabzonspor'un hırsızların elinde olan emanetini alacağız. Trabzonspor da layık olduğu yere gelecek, kupa da gelecek" dedi

Trabzonspor, daha önce anlaşmaya vardığı Fransız oyuncu Florent Malouda ile 2 yıllık, Portekizli oyuncu Jose Bosingwa ile 3 yıllık sözleşme imzaladı. Hüseyin Avni Aker Stadı'nda düzenlenen imza şölenine taraftarlar büyük ilgi gösterdi. Hüseyin Avni Aker Stadı'nda taraftarların sevgi gösterileri arasında gelen iki oyuncu kendileri için hazırlanan özel platforma yeni sezonda giyecekleri formalarla geldiler. İki oyuncunun piste gelmesinin ardından Trabzonspor Futbol Genel Direktörü Ünal Karaman da sahneye gelerek taraftarı selamladı. Karaman'ın ardından bu kez sahneye başkan İbrahim Hacıosmanoğlu çıktı. İki oğlu ile birlikte oyuncuların imza atacağı alana tezahüratlar eşliğinde gelen Hacıosmanoğlu bordo-mavili taraftarlara hitap etti.

"SESİMİZİ KESECEK GÜÇ YOK"
Sözlerine "bu taraftara seslenilmez ancak hizmet edilir diye başlayan İbrahim Hacıosmanoğlu, "Allah inşallah sizlere hizmet etmeyi nasip eder. Trabzonspor başkanlık koltuğunu Türkiye'deki 10 koltuktan biri olduğunu seçim sürecinde de söylemiştim. Allah bu koltuğa oturmayı bize nasip etti. Bu koltuğa ve ismimize yakışır şekilde hizmet edeceğiz. Trabzonspor'un gücünü herkese gösteriyoruz. Trabzon'a yıldız gelmez diyenlere her zaman söyledim herkes Trabzon'a gelir. Almasını bilirseniz gelir. Bu arkadaşlar İstanbul'a gelse ortalık ayağa kalkardı ama ben hepinize teşekkür ediyorum. Trabzonlu duruşuna yakışır bir kadro sahada olacak. Sahada 3 sonuç var önemli olan bunu hazmedebilmek. Bizim eğilmemiz söz konusu değil. Bugüne kadar eğilmedim. Hiçbir Trabzonlu da boynunu eğmez. Bazı aklını evveller Kazlıçeşme'de çöktü diyor. Biz Trabzonspor aşkıyla oraya gittik. Bizim birlik olmamızı diğer devletler istemiyor. Biz hep beraber birlik olup onlara karşı durabilmeliyiz. Trabzonspor'un hırsızların elinde olan emanetini alacağız. Bizim sesimizi kesecek hiçbir güç yok. Ben her zaman söyledim. Kupayı aldığımız zaman kupayı aldığımızda duyacaksınız magazinsel olarak duymayacaksınız. Metanetle sürecin tamamlanmasını beklemeliyiz. Kupa da gelecek. Trabzonspor da layık olduğu yere gelecek" ifadelerini kullandı.

"TEK İSTEĞİM BAŞARI"
İbrahim Hacıosmanoğlu'nun konuşmasının ardından ilk sözü Fransız oyuncu Malouda aldı. Konuşmasına taraftara teşekkür ederek başlayan Fransız oyuncu, "Hepinize çok teşekkür ediyorum. Hayatımda birçok ülkeye gittim. Ama ilk defa böyle bir ortamla karşılaşıyorum. İlk günden itibaren taraftarlarımızın bu şehri nasıl temsil ettiklerini çok iyi gösterdiler. Benim hırslarım ve arzularım var. Tek isteğimi burada başarılar kazanmak ve bunun sizinle beraber kutlamak şeklinde konuştu.

"BENİM İÇİN ÇOK ANLAMLI BİR GÜN"
Portekizli oyuncu Bosingwa ise, "Gerçekten o kadar anlamlı bir gün yaşıyorum ki cümle kuramıyorum. Cümleler yan yana gelmiyor. Kalbimin derinliklerinde size çok teşekkür ediyorum. Bana yaşattıklarınız için. Sizi memnun etmenin tek yolu futbolu göstermek ve bu takımı başarılı yapmak. Biraz utangaç insanım çok teşekkür etmekten başka bir şey söylemiyorum dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN