Web Sürümüne Geç

  Başbakan Erdoğan'dan Trabzonsporlulara "61" sürprizi

  Başbakan Erdoğan'dan Trabzonsporlulara "61" sürprizi
  24 Kasım 2013, Pazar Güncelleme: 19:24

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Trabzon Akyazı Spor Yerleşkesi ve Trabzonspor Tesisleri'nin temel atma törenini gerçekleştirdi. Erdoğan ayrıca, kapasitesi ve adının ne olacağı merak edilen Trabzonspor'un yeni stadyumunun ise koltuk sayısının 41.061 olacağı ve ismini ise Trabzon halkının belirleyeceğini müjdeledi.

  Tesislerin temel atma töreninde tezahüratlar arasında konuşan Erdoğan, "Tüm tesislerimiz Trabzon'a Trabzonlular'a ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Akyazı'daki diyorum çünkü bir kamuoyu araştırması sonucu stadın adını verelim istiyorum. Stadyumun siz adını nasıl koyacaksanız ona göre belirleriz." dedi.



  İçinde stadyumu, antrenman tesisler, oteli olan bir tesis olduğunu da belirten Başbakan Erdoğan, "Bu stat bizim Trabzon'a sözümüzdür. Tüm zorluklara rağmen sözümüzün arkasında durduk. Temelini atıyoruz, inşallah iki yıl sonra da açılışını yapacağız. 230 milyon liralık bir bedelle yapacağız." diye konuştu.

  "Trabzon müstesna bir yere sahip olacak"

  Başbakan Erdoğan, bu stadın maçlarda doldurulması lazım derken, "Artık burası Trabzon Büyükşehir. Buranın dolması lazım. Trabzonlular'ın spora, futbola aşkını biliyoruz. Onun için dünya Üniversiteler arası oyunları burada düzenledik. 500 milyon euroluk yatırım yaptık. Trabzon'un sporda bir atılım yapması lazım." ifadelerini kullanarak, şöyle konuştu:

  "Şu anda UEFA şehirleri arasında Trabzon dünyada müstesna bir yere sahip olacak. Bu tesiste engelli soyunma odalarından, revire kadar her türlü ünite mevcut. Ayrıca stat alanında 7 çim futbol sahası, 4 tenis kortu, voleybol sahası, kapalı ve açık otoparklar yer alıyor. Onun için yer bulmak çok zordu ve biz Akyazı'da denizi doldurarak o alanı oluşturduk. Stat için doldurduğumuz alanın büyüklüğü 795 bin metrekare. 155 bin metrekare bir inşaat alanına sahip tesisleri burada inşa ediyoruz. Trabzon'a verdiğimiz sözü tutma konusunda hiçbir engeli tanımıyoruz."



  "İlk kez Trabzon'da olacak"

  Trabzon'a kazandırmak için temelini attıkları tesislerin önemine de değinen Başbakan Erdoğan, "Bu stat tamamlanınca takımlarımız bu statta maç yapma imkanına kavuşacaklar. Bugüne kadar Trabzon'a yaptığımız yatırım 5 katrilyon lira. Trabzon'a yakışan neyse onu yapıyoruz. İnşallah iki yıl sonra bu statta sizlerle birlikte Trabzonumuz'un maçlarını seyredeceğiz." diyerek, konuşmasına şöyle devam etti:

  "Trabzon için futbolun ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Sizin hissiyatınızı çok yakından biliyorum. Trabzonspor'un nerelerden geçtiğini ve bugünlere ulaştığını çok iyi biliyoruz. Trabzon'un şampiyonluklarını gördük. Kendi çabalarına sessiz kalamazdık. Ve şimdi Trabzon, hem Trabzonspor ile hem 1461 Trabzon ile futbolda başarı üstüne başarı yakalıyor. Onun için tebrik ediyorum. Şu ana kadar Türkiye'nin hiçbir kulübünün kuramadığı bir tesisi burada kuruyoruz. Böyle bir tesise ilk defa Trabzon sahip olacak."

  Etiketler Trabzonspor
  Yükleniyor