Trabzon'da Akçay depremi

Trabzon'da Akçay depremi
Pazartesi 30.12.2013

Mustafa Akçay'ın 'istifa etti' söylentisi Trabzon'da ortalığı karıştırdı. Başkan Hacıosmanoğlu, "Hepsi dedikodu. Adamı rahat bırakmıyorlar ki çalışsın" dedi ve Akçay'ın devam ettiğini açıkladı

Trabzonspor, Süper Lig'de dün Medical Park Antalyaspor'u 2-1 mağlup ederken, maçın ardından Mustafa Akçay depremi yaşandı. Başarılı çalıştırıcının, karşılaşmanın ardından yönetime istifasını sunduğu iddia edildi. Akçay'ın, kaleci antrenörü Alper Boğuşlu'nun Zeki Ayvaz'ı oynatma konusundaki ısrarı yüzünden görevden ayrılmak zorunda kalması ve Colman'a ceza verilmemesi nedeniyle yönetime küskün olduğu belirtiliyordu. Tecrübeli hocanın, bazı yöneticilerin Vahid Halilhodzic ve Villas Boas ile görüştüğü söylentileri üzerine istifa kararı aldığı ileri sürüldü.

TAKVİYE SÖZÜ VERDİ
Mustafa Akçay'ın maçtan sonra basın toplantısına katılmaması da iddiaları güçlendirdi. Ancak başkan İbrahim Hacıosmanoğlu daha sonra yaptığı açıklama ile Akçay'ın istifa ettiği iddiasını yalanladı. Söylentiler için 'dedikodu' diyen Hacıosmanoğlu, "Hocamız benim yanımda. İstifa söz konusu olsa ilk benim haberim olur. Lazio maçından sonrada adamı istifa ettirdiler. Sürekli 'istifa edecek, etti' diyorlar. Adamı rahat bırakmıyorlar ki çalışsın" ifadesini kullandı. Akçay'ın başkana sıkıntılarını anlattığı, destek ve ara transferde takviye sözü alınca, krizin aşıldığı bildirildi.

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN