Emre Güral hastaneye kaldırıldı

Emre Güral hastaneye kaldırıldı
Perşembe 06.03.2014 13:22

Trabzonspor'un forvet oyuncusu Emre Güral'ın kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırıldığı bildirildi.

Fenerbahçe ile 10 Mart Pazartesi sahasında yapacağı maçın hazırlıklarını bu sabah Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde basına kapalı yaptığı çalışmayla sürdüren bordo-mavili takımın golcü oyuncusunun antrenmanın başında kalbinden rahatsızlandığı belirtildi.

Emre Güral'ın Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesinde yoğum bakım ünitesinde tedavi altına alındığı öğrenildi.

Kulüp doktoru Hakan Bozdoğan, Emre Güral'ın sağlık durumuna ilişkin olarak, "Emre'nin sabah antrenmanı sırasında şikayeti üzerine kendisini hastaneye gönderdik. Kalbinde ritim bozukluğu var. Bu nedenle hastanede gözetim altında tutuyoruz. Bir gün hastanede gözetim altında kalacak. Hayati bir riski bulunmamaktadır" ifadesini kullandı.

"FENERBAHÇE MAÇINDA OYNAMAYACAK"

Trabzonspor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Basın Sözcüsü Yakup Aslan, kalp rahatsızlığı nedeniyle hastaneye kaldırılan Emre Güral'ın sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi.

Yakup Aslan, Emre Güral'ın tedavi gördüğü Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesi Farabi Hastanesinde kulüp doktoru Hakan Bozdoğan ile basın mensuplarına oyuncunun durumuna ilişkin bilgi verdi. Aslan, golcü oyuncunun kalbinde eskiden ritm düzensizliğinin olduğunu kendisinin ifade ettiğini belirterek,

EMRE'DEN İLK MESAJ

Gelişmelerin hemen ardından Twitter hesabından bir fotoğraf paylaşan Emre Güral, "Bazen şer gibi görünen, hayırdır" dedi.


"Daha önce de bu durum görülmüş ancak çok ciddi olmadığı için herhangi bir sorun olmadığını, oynayabileceğini o dönemde doktor arkadaşlar söylemişlerdi. Bu sabah ki durum kalbinde ritm bozukluğu var. Sıkıntı yaratmasın diye, en az 24 saat gözlem amacıyla yatırıldı" dedi. Doktorların Emre'ye ilaç tedavisi uyguladığını ifade eden Aslan, "Ümidimiz odur ki yarına kadar inşallah toparlayacak, düzelecek. Şu anda genel durumu gayet iyi. Bilinci açık, iletişimde sorun yok. Morali de yerinde. Tabi antrenman stresi, yorgunluk hepsi bir araya kattığımız zaman bunlar olabilir şeydir. Tedaviye cevap alırsak yarın çıkaracağız. Çıkardıktan sonra en az 2-3 gün ağır egzersiz yapmaması gerekiyor. Bu da demek oluyor ki Fenerbahçe maçında Emre olmayacak. Sonraki durumu da doktor arkadaşlar nasıl bir seyir göstereceğini bize söyleyecekler ,onun ardından plan yapacağız."

Futbol hayatın tehlikeye girip girmediği konusu: Şu anda böyle bir şey söylemek mümkün değil

Aslan, Emre'nin futbol hayatının tehlikeye girip girmediği yönündeki bir soruya da "Şu anda böyle bir şey söylemek mümkün değil. Böyle ritm bozukluğuyla oynayan yüzlerce, binlerce insan var, futbolcular da var. Çok erken bir şey söylemek için. Birkaç gün sonra durum daha da netleşecek. O zaman daha net şeyler söyleyebiliriz" ifadelerini kullandı.

Kulüp doktoru Hakan Bozdoğan ise basında, oyuncunun hayati riski bulunduğu yönünde haberlerin yer aldığının kendisine söylendiğini dile getirerek, "Yoğun bakıma tamamen gözlem amacıyla yatırıldı. Sağlık durumu gayet iyi. Genel durumu çok iyi. Herkese selamı var. Korkulacak, endişe edilecek bir durum söz konusu değil ama en az 1 gün hastanede gözlem altına tutulacak" diye konuştu.


Yükleniyor
BİZE ULAŞIN