Hacıosmanoğlu: Avrupa'dan bir şeyler yola çıktı!

Hacıosmanoğlu: Avrupa'dan bir şeyler yola çıktı!
Cuma 07.03.2014 17:36

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, "Türk futbolunu mu Avrupa'dan ya da dünyadan soyutlayacağız yoksa emek hırsızlarına gerekli cezalar mı verilecek birlikte görüleceğiz. Avrupa'dan bir şeylerin yola çıktığını herkes bilsin" dedi.

Hacıosmanoğlu, Trazonspor Kulübü Yönetim Kurulu üyesi Murat Türköz'ün Of ilçesinde yaptırdığı okulun açılış törenine katılmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Spor Toto Süper Lig'de 10 Mart Pazartesi Fenerbahçe ile sahalarında karşılaşacaklarını anımsatan Hacıosmanoğlu, "Fenerbahçe maçları ne kadar gerilirse ondan nemalanmak isteyenler oluyor. Onlara bu maçta fırsat vermeyelim diyorum. Çünkü bugüne kadar ortam ne kadar gerildiyse bundan hep biz zarar gördük. Biz dışarıda ortamı germeyelim ama sahada oynayacak oyuncularımız maçı kazanmak için ellerinden ne gerekiyorsa onu yapsın" diye konuştu.

Maç gününe kadar kentte bulunacağını, futbolcularla bir görüşme yapacağını ifade eden Hacıosmanoğlu, şöyle devam etti:

"Trabzon'un ne kadar medeni bir şehir olduğunu, burada şampiyonluklar kaybettiği zaman şampiyonlukları çalan takımları dahi alkışladığına hep beraber şahit olduk. Bu şehir böyle bir şehir. Onun için bu şehirde hiçbir zaman güvenlik sorunu yaşanmaz. Şehre gelen insanlarında ekstra bir güvenlik önlemi isteme hakları yok. Buraya gelsinler, kim geliyorsa gelsin, biz onları saha dışında her zaman Trabzonluya yakışır şekilde muhafaza edip geri göndermesini biliriz ama sahadaki mücadeleyi oyuncu arkadaşlarımızla bu maçın önemini ne kadar değerli olduğunu bilip ona göre mücadele edip Trabzon'a yakışan galibiyeti oradan alacaklarına inanıyorum."

"Ortam ne kadar gerildiyse Trabzonspor o kadar zarar gördü"

Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe maçı öncesinde kentte alınması gündemde olan güvenlik önlemlerine de değinerek, "Vali bey ile görüştüm ve bir toplantı yapacağız. Trabzon insanına baskı unsuru olarak bir şeyler kullanmaya kalktığınız zaman geri tepmiştir. Biz bu şehirde 70 bin kişi ile yürüdük ve hiç kimseden kötü bir hareket dahi olmadı. Geçmiş maçlara baktığınız zaman ortam ne kadar gerildiyse bundan hep Trabzonspor zarar gördü, Trabzonspor'a fayda sağlamadı. Bunların tersini yapalım" ifadelerini kullandı.

"Yakında herkes bu ülkede neler olacağını görecek"

Şike sürecine de değinen Hacıosmanoğlu, şunları kaydetti:

"2011 yılında Trabzonspor'un elinden çalınan şampiyonluk da Avrupa'dan yola çıktı. Yakında herkes bu ülkede neler olacağını görecek. İspanya'daydım, herkes PTT 1. Lig'den bahsediyor ama insanlar orada PTT 1. Lig'den bahsetmiyorlar. Kimlerin başına neler geleceğini herkes görecek. Bizim hakkımızı gasp edenlerin de haklarını korumaya çalışanlar Türk futbolunun başına ağır cezalar geldiği zaman bakalım ne yapacaklar. Türk futbolunu Avrupa'dan ya da dünyadan mı soyutlayacağız, yoksa emek hırsızlarına gerekli cezalar mı verilecek birlikte göreceğiz. Avrupa'dan bir şeylerin yola çıktığını herkes bilsin."

"Tünelin sonu görünüyor"

Aldığı duyumlar sonucunda ciddi yaptırımların geleceğini savunan Hacıosmanoğlu, "Barcelona'nın başkanından tutun da Lyon'un başkanına kadar aklınıza gelebilecek çoğu kişi ile görüştüm. FIFA'dan da insanlar vardı. Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Rummenigge ile de görüştüm ve bu konuyla ilgili özel bir toplantı yapacağız. Tünelin sonu görünüyor. Hep beraber seyredeceğiz. Avrupa'daki takımlar 'biz ceza alıyoruz da Türkiye'deki takımlar neden ceza almıyor?' diyorlar" dedi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN