Kupa Avrupa'dan yola çıktı

Kupa Avrupa'dan yola çıktı
Cumartesi 08.03.2014

Hacıosmanoğlu, "2011'de elimizden çalınan şampiyonluk Avrupa'dan yola çıktı. Kimlerin başına neler geleceğini herkes görecek" dedi

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, şike süreciyle ilgili olarak tünelin ucunun göründüğünü belirterek, "Bizim hakkımızı gasp edenlerin haklarını korumaya çalışanlar, Türk futbolunun başına ağır cezalar geldiği zaman bakalım ne yapacaklar?" dedi. Yönetim kurulu üyesi Murat Türköz'ün Of ilçesinde yaptırdığı okulun açılış törenine katılan başkan, "2011'de Trabzonspor'un elinden çalınan şampiyonluk Avrupa'dan yola çıktı. Yakında herkes neler olacağını görecek. İspanya'daydım. Türkiye'de herkes PTT 1. Lig'den bahsediyor ama insanlar orada PTT 1. Lig'den bahsetmiyor. Kimlerin başına neler geleceğini herkes görecek. Türk futbolunu mu, Avrupa'dan ya da dünyadan soyutlayacağız, yoksa emek hırsızlarına gerekli cezalar mı verilecek? Birlikte göreceğiz" dedi. Hacıosmanoğlu, "Fenerbahçe için PTT 1. Lig'in hayal olduğunu anlıyoruz, doğru mudur?" şeklindeki soruya ise, şöyle cevap verdi: "Duyumlarıma göre o bile hayal olacak. Barcelona'nın başkanından tutun Lyon'un başkanına kadar birçok kişi ile görüştüm. FIFA'dan da insanlar vardı. Avrupa Kulüpler Birliği Başkanı Rummenigge ile de bu konuyla ilgili özel bir toplantı yapacağız. Tünelin sonu görünüyor. Hep beraber seyredeceğiz."

GERiLiMDEN NEMALANMAK iSTEYENLER VAR
Başkan, Avrupa'daki kulüp başkanlarının da şikeyle ilgili konuştuğunu vurgulayarak, "Onlar, 'Biz de ülkelerin takımlarıyız, biz ceza alıyoruz da Türkiye'deki takımlar neden ceza almıyor?" diyorlar" dedi. Hacıosmanoğlu, Fenerbahçe maçı öncesi Trabzon'da olağanüstü bir durum varmış gibi hava yaratılmasına tepki göstererek, şöyle konuştu: "Fenerbahçe maçlarının gerilmesinden nemalanmak isteyenler var. Onlara bu maçta fırsat vermeyelim. Çünkü bugüne kadar ortam ne kadar gerildiyse bundan hep biz zarar gördük. Burada şampiyonluklar kaybedildiği zaman, şampiyonlukları çalan takımların dahil alkışladığına, hep beraber şahit olduk. Bu şehir böyle bir şehirdir. Onun için bu şehirde hiçbir zaman güvenlik sorunu yaşanmaz, şehre gelen insanlarında ekstra bir güvenlik önlemi isteme hakları yok. Buraya kim geliyorsa gelsin, biz onları saha dışında her zaman Trabzonluya yakışır şekilde muhafaza edip geri göndermesini biliriz. Oyuncu arkadaşlarımız galibiyet için savaşmalıdır."

Yükleniyor
BİZE ULAŞIN