Fatura ağır

Fatura ağır
Salı 11.03.2014

Maçın yarıda kalması Trabzon'a pahalıya patlayacak. TFF'nin tatil edilen maçı 3-0 hükmen yenik sayması bekleniyor. Trabzonspor'a, PFDK'dan saha kapatma cezası da gelecek

Olaylı derbinin ardından Trabzonspor'u zor günler bekliyor. Zaten ceza sınırında olan bordo-mavili kulüp, çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle 1 maçlık seyircisiz oynama cezası alabilir. Ancak karşılaşmanın yarıda kalmasının faturası henüz net değil. Futbol müsabaka talimatının 19. maddesindeki "Güvenlik nedeniyle karşılaşmanın tamamlanamaması" başlığına göre Trabzonsporbüyük olasılıkla hükmen 3-0 yenik sayılacak. Konuyla ilgili kararı TFF verecek.

AĞIR CEZA GELEBİLİR
Olaylarla ilgili cezalar Futbol Disiplin Talimatı'na göre veriliyor. Talimatın saha olaylarıyla ilgili 51'inci maddesinde şu ifadeler yer alıyor: 2- Seyircisi, mensupları, futbolcuları nedeniyle olaylardan sorumlu kulüplere saha kapatma cezası ile müsabakayı seyircisiz oynama cezaları verilebilir. Saha kapatma cezası ile seyircisiz oynama cezası ayrı ayrı veya birlikte verilebilir. 3- Profesyonel futbol faaliyetlerine ilişkin saha olaylarında, sorumlu kulüp hakkında bu cezalar ile birlikte ayrıca para cezasına hükmedilir. Disiplin Kurulu olayın ağırlığına göre saha kapatma veya seyircisiz oynama cezasını birlikte uygulayabileceği gibi sorumlu kulüp hakkında yalnızca para cezası vermekle de yetinebilir. Dünkü maçın temsilcileri Turgay Sabuncuoğlu ve İsmail Sökelen'in yazacağı rapor doğrultusunda bordo-mavili kulüp, PFDK'ya sevk edilecek. Disiplin Talimatı'na göre yaşanan olayların faturası ağır olacak. Trabzon'un sahası bir kaç maç kapanacak.
Etiketler Trabzonspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN