Pimi Volkan çekti

Pimi Volkan çekti
Çarşamba 12.03.2014

İki kulübün arası şike süreci nedeniyle gergindi, keskin nişancıların çatılara yerleştirilmesi, tomaların ve zırhlı araçların stadın etrafında konuşlandırması taraftarı çok kızdırdı. İçeriye girerken iyi aranmayan taraftarı, statta çalınan 'hırsız var' şarkısı tahrik etti. İlk düdükle başlayan öfke patlaması, Volkan'ın kayarak sevinmesi ile galeyana dönüştü

Trabzonspor-Fenerbahçe maçı öncesinde, şikeden yaşanan sorunlar nedeniyle şehir zaten gergindi. Taraftarlar maça yoğun ilgi gösterdi. Öyle ki biletler satışa çıkarıldıktan kısa bir süre sonra tükendi. Trabzon Valisi Abdil Celil Öz'ün maçtan birkaç gün önce yaptığı, "Çatılara keskin nişancı koyacağız" açıklaması kentte büyük tepki çekti. Öz, yanlış anlaşıldığını söylese de bu açıklama taraftarı sakinleştiremedi. Maç günü Avni Aker'in çevresinde geniş güvenlik önlemleri dikkat çekti. Tomalar, zırhlı araçlar ve bazı binaların çatılarına konuşlanan keskin nişancılar taraftarı hayli öfkelendirdi. Stada gelen taraftarlar iyice aranmadan içeri alındı.

17 KİŞİ, 3 POLİS YARALI
Oyuncular ısınmaya çıktığında stat hoparlöründen, "Organize İşler" ve "Hırsız var" gibi şarkılar çalınarak taraftar iyice tahrik edildi. Maç başladığı andan itibaren sahaya yabancı madde yağdı. Hakemin maçı bir kez durdurmasına rağmen taraftar sakinleşmedi. Olaylar devam edince tatil edildi. Bu kez olaylar stadyum dışına taşındı. Binlerce taraftar saatlerce stadın önünden ayrılmadı. Biber gazıyla müdahale edildi. Olaylarda 17 kişiyle birlikte 3 polis yaralandı, 14 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar 6222'den işlem yapılarak serbest bırakıldı.Tutanaklara göre sahaya çakmak, bıçak, telefon, bozuk para, demir parçaları ve kapı kolu atıldı.

İÇERİYE NASIL GİRDİ?

Emniyet yabancı madde atan taraftarları bulmak için stat kameralarını inceliyor. Emniyet kaynakları, yabancı maddelerin stada nasıl sokulduğunu araştırdıklarını belirterek, "Bunların doğal seyrinde stada girmesi imkansız. Maçtan önce tribünlere saklanmış" dediler. Trabzonsporlu taraftarlar en sert tepkiyi F.Bahçe kalecisi Volkan'a gösterdi. Isınma hareketleri sırasında taraftarla yaşadığı diyalog maç içerisinde de devam etti. Volkan'ın golden sonra yedek kulübesine doğru koşup yerden kayarak yaptığı sevinç, taraftarı ayağa kaldırdı. Yabancı maddeleri sürekli eline alarak hakeme gösteren Volkan'a meşale de atıldı.

Ulaş ÖZDEMİR

Etiketler Trabzonspor
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN