İki çağrı birden

İki çağrı birden
Perşembe 20.03.2014

Trabzonspor resmi sitesinden yapılan açıklamada, taraftarlar sükunete davet edilirken, Tahkim Kurulu da 6 maç cezanın adil olmadığı yönünde uyarıldı

Trabzonspor Asbaşkanı Ali Kemal Başaran ve genel sekreter Köksal Güney'in katılımı ile Fenerbahçe maçında yaşananlar masaya yatırıldı. Ardından resmi siteden bir açıklama yapılarak Tahkim Kurulu uyarıldı. İşte o açıklama: Her ne kadar olayların temel sebebi 3 Temmuz sürecine dayalı olsa da hiçbir sebep, Trabzonspor'umuza maddi ve manevi zarar verici olmamalıdır. Yani; Haklı davamızda her zaman haklı kalmayı başarabilmeliyiz. Trabzonspor'umuza gönül vermiş taraftarlarımızın, bugünden geçerli olmak üzere haklı davalarını savunmalarında sükunetle davranabilmeleri, Trabzonspor'umuza sağlayacakları en büyük katkıları olacağını düşünmekteyiz. Aksi davranışları ise Trabzonspor'umuza daha büyük ve telafisi mümkün olmayacak, hatta akla gelmeyecek zararlar verebileceği bilincine tüm camia mensuplarımızın sahip olması gerekmektedir!

Karşılaştırılmalı

Bu doğrultuda, bu gibi teşebbüslerde bulunanları uyarma, önleme ve yeni bir olaya sebebiyet vermemeleri bağlamında her Trabzonsporlu'nun sorumluluğu da bulunmaktadır. Bu itibarla diyoruz ki; Fenerbahçe maçı ile ilgili verilen 6 maçlık cezayı, yetkililer en ince ayrıntıları ile benzer suçlardan ötürü diğer kulüplere verilen cezalarla karşılaştırarak, karara bağlamalarını beklemekteyiz!
BİZE ULAŞIN