İyi anlayın

İyi anlayın
Cuma 28.03.2014

Hacıosmanoğlu: İnfantino 'Bizim için ekstra cezalar yok' diyor. Peşinden de 'Yerel federasyonlar, UEFA'nın şike konusunda aldığı kararlara uymak zorunda' diyor. Zorundadır ne demek? Herhalde uymayanlara gereğini yapacaktır. Bu onlara bırakacağımız bir konu değil. UEFA gereğini yapmazsa, başka yerlere başvuracağız. Sonucu birlikte göreceğiz

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, PFDK'nın verdiği 6 maçlık seyircisiz oynama cezasına yaptıkları itirazın görüşüldüğü Tahkim'deki duruşmalı toplantıya katıldı. Çıkışta da UEFA Genel Sekreteri İnfantino'nun, "Bizim için şike dosyası kapandı" sözlerini doğru okumak gerektiğini belirterek, şunları kaydetti: "Konuşmasının içerisinde herkes F.Bahçe'ye ekstra cezaların verileceğinden bahsediyor. Biz onu söylemedik. UEFA'nın kurullarıyla vermiş olduğu kararların Türkiye'de uygulanmadığını, bu konuyla ilgili yaptırımın geleceğini söyledik. Sadece UEFA'yı kastetmedik. Bunun içinde FIFA da var. İnfantino 'Bizim için ekstra cezalar yok, CAS'ın gerekçeli kararını bekliyoruz' diyor. Peşinden de 'Yerel federasyonlar, UEFA'nın şike konusunda aldığı kararlara uymak zorunda' diyor.

BİZİM İÇİN OLUMLU SÖZLER
Şimdi 'zorunda' kelimesi herhalde futbolun patronu olarak uymayanlara neler yapılacağının işaretidir. Bunu iyi algılamak lazım. Yanlı olarak düşünürseniz, farklı sonuçlar çıkarabilirsiniz. Biz konuşmaların hepsini kendi açımızdan olumlu görüyoruz. UEFA'ya müracaatımız var, dosyamız FIFA'ya da sunulmuş. Cevap bekliyoruz. Sonra müracaat edeceğimiz farklı yerler de var.

DOĞRU SÖYLEMİŞ!
Bir gazetecinin, İnfantino'nun, "Hacıosmanoğlu Disiplin Kurulu'nun değil, Trabzonspor'un başkanıdır" şeklindeki sözlerini hatırlatması üzerine Hacıosmanoğlu şunları söyledi: Çok doğru. Ben UEFA'nın ne disiplin ne tahkim ne de herhangi bir biriminin başkanıyım. Trabzonspor başkanıyım. İnfantino, 'Biz futbolun patronu olarak bu cezaları veriyorsak, yerel federasyonlar da uymak zorundadır' diyor. Herhalde uymayan federasyonlara da gereğini yapacaktır. Bu sadece onlara bırakacağımız bir konu da değil. Bizim konuyla ilgili kurduğumuz hukuk ekipleri var. UEFA'ya yaptığımız müracaata da gereğini yapmasalar, nerelere müracaat edeceğimiz de oradaki dilekçemizde satır satır yazılıyor. Bu sürecin aşama aşama nerelere kadar gideceğini göreceğiz.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN