Hükmen olmaz, tekrar edilmeli

Hükmen olmaz, tekrar edilmeli
Cumartesi 29.03.2014

İbrahim Hacıosmanoğlu: F.Bahçe maçı için TFF'ye başvuruyor. Sahaya kimsenin girmediği bir maç nasıl tatil edilir? Kesinlikle hükmen mağlubiyet verilemez. Tekrar oynamak istiyoruz

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan sürpriz bir hamle... Başkan, olaylar nedeniyle yarıda kalan ve PFDK'nın 6 maç seyircisiz oynama cezası verdiği Fenerbahçe derbisinin tekrar edilmesini istedi. Hacıosmanoğlu, konu ile ilgili, "Verilen ceza için Tahkim Kurulu'na gerekli itirazlarımızı yaptık. Önümüzdeki günlerde kurula bazı belgeler sunacağız. Tahkim'in vereceği kararın hemen ardından da Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'na o karşılaşmanın tekrar oynanması için gerekli yazılı müracaatımızı yapacağız. Bu maçla ilgili hükmen mağlubiyet kararı vermek mümkün değildir" dedi. Başkan, "Beşiktaş-Galatasaray derbisinde yüzlerce, binlerce insan sahaya girmiş maç da tatil edilmiştir. Ve hükmen mağlubiyet kararı verilmiştir. Ancak bizim maçla ilgili aynı şeyler söz konusu değildir, olamaz da. Sahaya bir kişinin bile girmediği bir maç nasıl tatil edilebilir veya o maçla ilgili nasıl hükmen mağlubiyet kararı verilebilir. Kesinlikle hükmen mağlubiyet kararı verilemez" ifadesini kullandı.

KASIMPAŞA-BEŞİKTAŞ NASIL OYNATILDI?
"Bu konuda ne kadar umutlusunuz?" sorusuna ise Hacıosmanoğlu, "Soruyorum size, Kasımpaşa-Beşiktaş maçı tekrar olur muydu? Ama oldu. Eğer bu federasyon o Kasımpaşa-Beşiktaş maçıyla ilgili tekrar kararı veriyorsa bizim Fenerbahçe derbisi de tekrar edilecektir. Bu konuda şu ana kadar sessiz kaldık ve müracaat yapmadık. Çünkü TFF bununla ilgili kararı disiplin sürecinden sonra ele alacak. Şu anda o verilen cezanın adaletli noktaya gelmesi için çalışıyoruz. 5 maçlık ceza, adaletli olması için 3 maça inmeli. Bir maçlık indirim adaletli olmaz. 5 bin kişinin sahaya girdiği Beşiktaş maçında 4 maç verdiğiniz noktada bize verilen ceza 5 olamaz. Bizim karşılaşmamız oynanıp bitebilirdi. Hakem kesinlikle devam ettirebilirdi" cevabını verdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN