Bu dava kapanmaz

Bu dava kapanmaz
Pazar 30.03.2014

"UEFA'nın 'şike var' diyerek ceza verdiği bir durumda, ulusal federasyonun 'şike yok' dediği ve konunun UEFA tarafından üstünün kapatıldığı bir örnek yoktur"

Trabzonspor Kulübü, basında yer alan 'şike sürecinin UEFA tarafından kapatıldığı' yönündeki haberleri yalanladı ve Süper Lig'de şike yapan kulüplere ceza verilmeden, şike konusunun kapanmayacağını bildirdi. Hukuk Kurulu, kulübün internet sitesinden yaptığı açıklamada, UEFA Genel Kurulu'nda yapıldığı iddia edilen açıklamalar ve bunların yorumlarının medyada önemli bir yer tuttuğu ve bunun üzerine açıklama yapma gereği doğduğunu kaydetti. Açıklamada, "2010-2011 futbol sezonunda gerçekleştirilen şike ve teşvik eylemleri; ahlakla bağdaşan ve ahlaklı insanların tenezzül edecekleri hareketler değildir. Bu eylemleri gerçekleştiren şahıslar, İstanbul 16. Ağır Ceza Mahkemesi ve Yargıtay tarafından 'suç örgütü' olarak adlandırılmıştır. Temiz futbol isteyen futbolseverler, bu suç örgütüne karşı mücadele etmektedirler" denildi.

Ayrıca şu ifadeler kullanıldı:
*UEFA Genel Kurulu öncesi ve sonrasında yetkililerce yapılmayan açıklamaları yapılmış gibi göstermek, yapılan açıklamalardan olmadık anlamlar çıkarmak, basın ahlakıyla bağdaşmamaktadır.
*Unutulmamalıdır ki, Türkiye Ligi'nde şike yapan kulüplere ceza verilmeden, şike konusu kapanmayacaktır. UEFA'nın 'Şike var' diyerek ceza verdiği bir durumda, ulusal federasyonun 'Şike yok' dediği ve konunun UEFA tarafından üstünün kapatıldığı bir örnek yoktur.
*UEFA, kişilerle ilgili futboldan men cezalarını henüz vermemiş olup, bahsi geçen şahıslarla ilgili cezalar önümüzdeki dönemde verilecektir.

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA