'Sivasspor Başkanı delikanlı gibi açıklasın'

'Sivasspor Başkanı delikanlı gibi açıklasın'
Pazar 01.06.2014

İbrahim Hacıosmanoğlu'ndan şike süreciyle ilgili bomba iddia: Sivasspor Başkanı, 'Ben bu işin içinde yokum ama benim futbolcularıma alttan çalıştılar' sözünü delikanlı gibi açıklasın. 5-6 ay sabredin. UEFA, biletlerini kesecek

Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, 2010-11 sezonu şampiyonluk kupası için 5-6 ay içinde mutlu sona ulaşacaklarını söyledi. Divan Kurulu toplantısında konuşan Hacıosmanoğlu, seviyeli eleştirilere teşekkür ederek şunları söyledi: "Yaptığım yanlışları yaptım diyebilecek bir adamım. Geçmişe gitsek 1 yıl önce yaptıklarımın %50'sini yapmazdım. 48 yaşındayım, son bir senede verdiğim mücadeleyi hayatımın belirli döneminde versem Türkiye'nin en zengini olurdum.

"FEDERASYON SENEYE KALMAZ"
Kongrenin 2.5 yıllık olmasını biz istemedik. Seçim oldu, aday olduk. Altı aylık seçilip tekrar aday olabilirdik. Mahkeme süreci oldu. Ne olduysa iki ayda mahkeme kararı verildi ama hazirun cetveli olmadan mahkeme karar veremez. Yargıtay bunu değerlendirecektir. Önümüzdeki sezon oluşacak yeni federasyonda Trabzonspor'un Anadolu kulüpleriyle nasıl dost olacağını göreceksiniz. Allah nasip ederse bu TFF seneye devam etmeyecek.

"BU DAHA İLK HAMLEMİZ!.."
Kupa meselesinde Avrupa'nın en büyük avukatıyla çalışıyoruz. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın davasını kabul etmeyip bizimkini etti. Avukatla sözleşmemiz sonuç odaklı 400 bin euro karşılığındadır. Dün (Önceki gün) gelen yazı F.Bahçe'ye gelmedi. Bizim şikayetimiz F.Bahçe'ye değil UEFA'nın kararlarını uygulamayan TFF'ye idi. UEFA Disiplin Komitesi'ne TFF'den savunma istemek üzere sevk etti. Bu ilk hamlemiz, sonucunu göreceğiz.

"SANKİ ARKADAŞIMIN EVİNDE"
Bu işin sonunda Avrupa'nın sopasıyla bu yönetime nasip olmayacak ama bu adaletsizlik ortadan kalkacak. Kupa gelecek dedik, sanki kupa arkadaşın evindeydi de alıp gelecektim onu. Bu bir hukuk mücadelesi. Sonuç alana kadar sürdüreceğiz." "Yeniden yargılama süreci başlayacakmış. Deliller ortaya çıkmış. Bahsettikleri yeni delil, eski futbolcumuz Semavi, Sivaslı Abdurrahman'a Trabzonspor 1 milyon dolar para verecekmiş diyormuş. Semavi yalanlıyor. 2 yıl sonra bunu söylüyorlar. Etekleri tutuştu, nasıl kurtuluruz, bir şey çıkarabilir miyiz diye uğraşıyorlar." "Sivasspor Başkanı, bir gün, 'Ben bu işin içinde yokum. Maç satan ailesini satar. Beni bu işten ayırır mısın?' dedi. O konuşmanın sonunda bana şunu söyledi: 'Ben bu işin içinde yokum ama benim futbolcularıma alttan çalıştılar'. Şimdi Semavi üzerinden Fenerbahçe'ye orta yapıyor. Sivasspor başkanından o sözünü delikanlı gibi çıkıp kamuoyuyla paylaşmasını istiyorum. Trabzonspor'un her hangi bir olumsuz olayı çıktığı zaman onurlu insanlarız. Delilleri ortaya koyun ben kendi elimle dilekçe veririm; '1. Lig'de şerefimizle, namusumuzla oynarız' diye. 5-6 ay daha sabırlı olalım. UEFA onların biletini kestiğinde görüşeceğiz.

"HACISALİHOĞLU İLE TARTIŞTI"

2017'ye kadar gelirlerimiz temlikli. Gelen para otomatik borca gidiyor. Hedefimiz faizli borcu bitirmektir. Bu borçtan kurtulabilirsek rahatlamış olacağız. İnşallah, Allah bunu da nasip edecek bize. Uyurken bile hayaller görüyorum. Buradan başarılı bir başkan olarak ayrılmak istiyorum." Öte yandan genel kurulda başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ile kulüp eski asbaşkanı Hayrettin Hacısalihoğlu arasında kısa süreli bir tartışma yaşandı. İkili arasındaki söz atışması büyümeden tatlıya bağlandı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN