Ligden çekiliriz

Ligden çekiliriz
Cuma 27.06.2014

Murat Türköz'den tarihi sözler: Adaletin terazisi sürekli şaşıyor. Basketbolda G.Saray'a yapılan bize misli misli yapılırken bu ligde niye kalalım ki?'

Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Murat Türköz, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da aralarında bulunduğu bazı sanıkların yargılanmasının yenilenmesi yönündeki kararın ardından, yönetim kurulu olarak kulüp başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'na ligden çekilmeyi önerdiklerini belirtti. Türköz, hukukçuların verdiği bu kararın, vicdanları bir kez daha kanattığını savunarak, "Sadece Trabzonspor taraftarı değil, temiz futbola inanan herkesi yaralayan bu kararı tanımıyoruz" dedi.

DELEGELERE SORACAĞIZ
Türköz, şunları kaydetti: Basketbolda Galatasaray'a yapılan Trabzonspor'a misli misli yapılırken bu ligde kalmamızın ne anlamı olabilir? Dört senedir adaletin terazisi sürekli şaşıyor. Ligden çekilmemiz halinde bu hak ihlalinin dünyada yankı bulacağını düşünüyoruz. Yönetim kurulu olarak bu kararımızı delegemize, taraftarımıza soracağız. Onların kararı bağlayıcıdır. Başkanımız Hacıosmanoğlu da çekilme kararını uygulayabileceğimizi söylüyor. Şike sürecinde gördük ki güçlünün hukuku var ve adalet terazisi kişilere göre işliyor. Bu devam ederse biz 'yokuz' deriz.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN