Fırtına Fener'e meydan okudu

Fırtına Fener'e meydan okudu
Cumartesi 28.06.2014

UEFA, Fenerbahçe'nin şikayeti üzerine Trabzonspor için soruşturma başlattı. Haberi önce F.Bahçe resmi internet sitesinden açıkladı. Trabzon'un bu duyuruya yanıtı ise imalı oldu: "UEFA, Disiplin Talimatı'nın 48. maddesi gereği, şikayetin hükümlüden gelip gelmediğine, ciddi olup olmadığına bakmaksızın hemen inceleme başlatmak zorundadır. 17 Temmuz yaklaştıkça algı yönetilmeye çalışılıyor"

Fenerbahçe kulübü, UEFA'nın Trabzonspor'a disiplin soruşturması açtığını duyurdu. Resmi internet sitesinden "UEFA, Fenerbahçe'nin şikayeti üzerine, Trabzonspor hakkında disiplin soruşturması başlattı. 17 Temmuz tarihinde UEFA Disiplin Kurulu bu dosyayı da görüşecek. UEFA, Trabzonspor'dan savunma istedi" ifadeleri kullanıldı. Bunun üzerine bordo-mavili yönetim hemen bir açıklama yayınladı. Bordo-mavili kulübün resmi internet sitesinden, "UEFA, Disiplin Talimatı'nın 48. maddesi G bendi gereği, şikayetin hükümlüden gelip gelmediğine, ciddi olup olmadığına bakmaksızın inceleme başlatmak zorundadır" denildi. Açıklamada, şikayetin kulüp lehine oluşan algının değişmesine yönelik bir çalışma olduğu vurgulanarak, "UEFA, Disiplin Talimatının 48. maddesi G bendi gereği, şikayetin hükümlüden gelip gelmediğine, ciddi olup olmadığına bakmaksızın inceleme başlatmak zorundadır. 17 Temmuz tarihi yaklaştıkça, hükümlünün bu normal prosedür üzerinden yaptığı şikayet, hali hazırda kulübümüz lehine oluşan algının değişmesine yönelik bir çalışmadır" denildi.

UEFA DAVET ETTİ
Açıklamada, 2011-2012 futbol sezonunda Trabzonspor'un Şampiyonlar Ligi Üçüncü ön eleme turunda Portekiz'in Benfica kulübüne elendiği anımsatılarak, şunlar kaydedildi: "Kulübümüz Avrupa macerasına UEFA Avrupa Ligi play-off müsabakaları ile devam etmiştir. Athletic Bilbao ile eşleşen kulübümüz eşleşmenin ikinci maçına çıkmadan hemen önce UEFA'nın kararı ile Fenerbahçe kulübünün yerine Şampiyonlar Ligi grup müsabakalarına direkt katılmıştır. Takip eden 2012-2013 ve 2013- 2014 sezonlarında da kulübümüz UEFA tarafından tüm Avrupa kupaları müsabakalarına davet almış ve katılmıştır."

VAZGEÇMEYİZ
Kulübün bugüne kadarki süreçte "futbolda şike" konusunda her zaman tertemiz çıktığına işaret edilen açıklamada, "Günümüze kadar uzanan şike davası sürecinde gerek Türk Ceza Yargısı, gerekse sportif yargılamadan tertemiz çıkan kulübümüz, algı değiştirme cambazlarının bu çabasından da yara almadan çıkacaktır. Unutulmasın ki hiçbir çaba şike mücadelesinden bizi vazgeçiremeyecektir" ifadeleri de yer aldı. Öte yandan, açıklamanın altında UEFA'nın 2011 yılında Trabzonspor'a Fenerbahçe kulübünün yerine UEFA Şampiyonlar Ligi grup müsabakalarına katılması için 2011 yılında gönderdiği belge yer aldı.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN