Cezalar yeterli değil

Cezalar yeterli değil
Cumartesi 25.04.2015

Alman hoca, Bogaz'da yemek yedigi Ismail Kartal'a "Alabiliyorsanız Khedira'yı kaçırmayın. Orta sahada hem ofansif hem defansif olarak çok is yapar. Zeki ve savasçıdır. Her takıma gereken oyunculardandır" dedi

Trabzonspor, CAS'ın onadıgı Eskisehirspor kararına göre Fenerbahçe'ye daha önce aldıgı 2 yıllık Avrupa'dan men cezası dısında ek bir ceza verilmesi istemiyle UEFA'ya basvurdu. Bordo-mavili kulüpten yapılan açıklama su sekilde: "2010-11 sezonunda yapılan sikeyi UEFA, CAS ve Isviçre Federal Mahkemesi tespit etti. Fakat sike yapan kulüplere Türkiye liginde herhangi bir ceza verilmemistir. 2010-11 sezonunda Fenerbahçe'nin sike yaptıgı, CAS kararıyla sabittir. UEFA, sike nedeniyle Fenerbahçe'ye 2 sene süresince UEFA kupalarına katılmaktan men etmistir. 11 Nisan 2014 tarihli CAS kararında belirtildigi üzere, Fenerbahçe 2011'de 4 maçta sike yapmıstır. Bu maçlar: Gençlerbirligi, Ankaragücü, Istanbul BB ve Sivasspor. Kısa bir süre önce Eskisehirspor ve Sivasspor kulüplerine de UEFA tarafından sike nedeniyle ceza verilmistir. Bu cezalar da CAS tarafından onanmıstır. CAS'ın Eskisehirspor kararına göre; Fenerbahçe, 22 Nisan 2011'de oynanan Eskisehirspor-Trabzonspor maçında tesvik primi vermis, 9 Nisan 2011'de oynanan Eskisehirspor-Fenerbahçe maçında ise sike yapmıstır. (Fenerbahçe, Eskisehirspor teknik direktörü ve futbolcusuna 300 bin dolar sike parası ödemistir)."

ÇELİK'İ ANIYORUZ
Trabzonspor'un UEFA'ya 2 maç için ek ceza verilmesi konusunda yeni bir basvuruda bulundugunun belirtildigi açıklama söyle devam etti: "Fenerbahçe'ye verilen 2 yıllık cezaya Eskisehirspor-Trabzonspor ve Eskisehirspor-Fenerbahçe maçları dahil degildir. Dolayısı ile Fenerbahçe'ye eksik ceza verilmistir. Sikeye hem ulusal ligde hem de UEFA turnuvalarında ceza verilmesi, hukukun geregidir. Trabzonspor Kulübü bu amaçla, yeni bir basvuru yaparak UEFA'yı ek ceza vermeye ve gerekli tedbirleri almaya davet etmistir. Bu vesileyle, 22 Nisan 2011'de oynanan Eskisehirspor- Trabzonspor müsabakasından sonra kalp krizi geçirerek aramızdan ayrılan taraftarımız Mustafa Çelik'i ve tüm merhum taraftarlarımızı saygıyla anıyoruz. Trabzonspor, adalet mücadelesini sonuna kadar sürdürecektir."

DİĞER
Yükleniyor
SON DAKİKA