Mbia bitiyor

Mbia bitiyor
Salı 02.06.2015

Senelik 2.5 milyon euro artı 1.5 milyon da imza parası isteyen Senegalli oyuncu, yıllık 2 milyon 250 bin euro artı 1.2 milyona "evet" derse 3 yıllık sözleşme imzalanacak

Trabzonspor'un önceki akşam özel uçakla Trabzon'a getirttiği Kamerunlu orta saha oyuncusu Stephane Mbia'nın transferinde önemli gelişmeler yaşanıyor. Mbia'nın Sevilla ile Avrupa Ligi şampiyonluğunu kazandıktan 72 saat sonra Trabzonspor'la görüşmeye gelmesi şehirde büyük heyecan yarattı. Antrenman tesislerini gezen ve çok beğenen Mbia ile kulüp binasında yapılan görüşmede ise bordo-mavili yönetimden yıllık 2.5 milyon euro istedi. Sportif direktör Süleyman Hurma ise bu rakamın aşağı çekilmesi için ısrar etti. Kamerunlu futbolcunun bu konuda ılımlı baksa da menajerinin istediği 1.5 milyon euro'luk imza parası şu anda transferin önünde en büyük engel olarak görülüyordu.

'Şartlar kabul edilebilir!'
Tarafların tekrar buluşmak üzere sözleşmesiyle biten görüşmenin ardından geldiği uçakla Trabzon'dan ayrılan Mbia için görüşmeler dün de devam etti. Kamerunlu yıldıza 2 milyon 250 bin euro'dan 3 yıllık sözleşme arkı 1 milyon 200 bin euro da imza parası önerildi. Tatil için ülkesine giden Mbia'ın, dün akşam saatlerinde bordomavili yöneticilere geri dönüş yaparak, "Şartlar kabul edilebilir" dediği öğrenildi. Orta sahada Mehmet Ekici'nin yanında oynaması planlanan Mbia'yı Ersun Yanal da çok istiyor. Bir dönem Galatasaray'ın da gündemine gelen 25 yaşındaki Mbia, ön libero olarak görev yapıyor. Yıldız futbolcu, 12 yıllık kariyerinde Kamerun'da Kadji Sports, Fransa'da Rennes, Marsilya, İngiltere'de QPR ve İspanya'da Sevilla takımlarının formalarını giydi. Bonservisi için Marsilya 9.5 milyon, QPR 9 milyon euro ödemişti.

Yunus Emre SEL
DİĞER
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN