Şenol Güneş'ten 'şampiyonluk' patlaması!

Şenol Güneş'ten 'şampiyonluk' patlaması!
Çarşamba 17.06.2015

Şenol Güneş eleştirilere yanıt verdi: Ben Trabzonsporlu'yum. Benim kalbimde ne olduğunu biliyorum, huzurluyum. Benim Trabzonsporluluğum onların demesiyle sökülmez. Sitem etmen için önce sahiplenmen lazım. Ben ağlarken yanımda mıydın?"

Beşiktaş'la sözleşme imzalarken şampiyonluk hiç yaşamadığını söyleyince Trabzonlular'ın tepkisiyle karşılaşan Şenol Güneş, eleştirilere sert çıktı, "Ben Trabzonsporluyum. Trabzonsporluluğum onların demesiyle sökülmez" dedi. Taka gazetesine konuşan Güneş, "Trabzonspor'u eğer onlar sahipleniyorsa ben o Trabzonspor'da değilim. O tür konuşmalarla kendilerini Trabzonspor'un sahibi görüyorlarsa bize sıra gelmez. Benim Trabzonspor'umla onların Trabzonspor'u farklı. Bunlara cevap verilmez. Bunları konuşmak ayıptır" ifadesini kullandı.

Kupayı bana gösterin
Kendisine yöneltilen eleştirenlere cevap veren Güneş, açıklamasını şöyle devam ettirdi: "Trabzon'un haklarını, haksızlığa uğradığını sen mi savunuyorsun? Ben haksızlığa uğradığımı her zaman söylüyorum. Benim orada söylemeye çalıştığım, şampiyonluk kupasını alamama sebebi ben değilim, başkası. Onun hesabını ondan sor, bana ne soruyorsun? Kupa da elindeyse onu da göster bana. Bizim olayımız ayrı bir olay. Trabzonspor kupayı hak etti. Peki, aldı mı? Bunu ben ve herkes söylüyor. Benim CV'mde bu kupa görünüyor mu? Görünmüyor. Resmi bir şey görünüyor mu? Benim konum Trabzonspor kupayı aldı mı almadı mı değil ki. Ben kendi kariyerime baktığımda orada şampiyonluk kupası görünmüyor. Ben 'görünüyor' mu diyeyim? Adam bana yazı yazdı. 'Şampiyonluk kazanmadın, yaşın şu' diye. Ben o yazıya cevap vermek istedim."

BUNLARI KONUŞMAK KOMİK BİR DURUM
Kupayı almak için savaşalım, bu başka bir şey" diyerek sözlerine devam eden Şenol Güneş, bu konuda şöyle dedi: "Adaletten bahseden ben miyim onlar mı? Ne zaman bahsettiler? Güya Şenol Güneş'in bir açığını buldular, diye ortaya çıktılar. Bir şeyi bulduğun zaman kendi değerini de kaybetme. Ben onlar gibi düşünsem, hiç kimse Trabzonsporlu olmazdı. Bunları konuşmak bile bana komik geliyor. Sonra niyeti bozuk adamla ne konuşacaksın? Adam seni dinlemiyor ki. Çünkü niyeti başka! Konuşmacı bir şey konuşur ama niyeti başka olan adama ne anlatacaksın? Burada konu benim, Trabzonspor değil ki. Kupayı almayan benim. Sen ortaya neden atlıyorsun. Al kupayı senin olsun. Alamayan benim. Ben Trabzonspor'u ağzıma aldım mı bu zamana kadar? Benden bir beyanat duydunuz mu? Niye beyanat vermiyorum. Orada bazı salaklar var. Beni konuşmak için mevzu arıyor."

NE DİYECEĞİMİ İYİ BİLİRİM
Şenol Güneş, Trabzonspor'dan ayrılırken transfer konusunda kulüp yöneticilerini uyardığını vurgularken de şunları söyledi: "Oradan ayrılırken, 'Bu transfer işine dikkat edin' dedim. Başkan Sadri beyden rica ettim. Trabzonspor'un transferi önemlidir. O günden beri değişen bir şey yok. Halen orayı anlamadılar. Kimse merak etmesin, ben ne diyeceğimi biliyorum. Ayrıldığım kulüple ilgili konuşmam, konuşmayı da doğru bulmam. Gereksiz görürüm, cevap da vermem. Ben bir hayat yaşıyorum. Bursa'ya gittim, Trabzon'u konuşmadım. Beşiktaş'a geldim, yine konuşmam."

NE KADAR KÖTÜLERSEN KÖTÜLE
Güneş, daha sonda da "Ali Kemal'i, Hüseyin'i, Necati'yi ne kadar kötülersen kötüle, onlar Trabzonsporlu. Senin demenle mi değişecek? Benim o sözlerimi anlamadan tartışmak, 'Ali Kemal'in saçı ağarmış da, yan bakmış da onun için Trabzonlu olmaz' gibi bir şey demektir. Bunlar bana çok saçma geliyor" diye konuştu.

BANA BEŞİKTAŞLILAR SAHİP ÇIKTI
BaşarIlı hoca, hayatı boyunca bedel ödediğini anlatırken de şöyle konuştu: "Ben hep bedel ödemişim. Şuna üzülüyorum; Trabzonsporluyum, deyip de aklıselim olanların bunları konuşması çok çirkin. Demek ki Trabzonspor bundan dolayı büyüyemiyor. Bu tipler olduğundan büyüyemiyor. Bu tiplerin entelektüel seviyesini düzeltemezseniz kulüp büyümez. Sen önce kendi sorunlarına bak. Bana Beşiktaşlılar sahip çıkıyor. Beşiktaşlı Turgay Demir şike süresince Trabzon'un yanındaydı, teşekkür ettiniz mi? Ayıp ama çok ayıp. Ahmet Suat, Özkan Sümer ve Şenol Güneş'i sevmeyebilirsin. Ama aşağılamak için kendine uyduruk bir şey bulma!"

İYİ BİR TAKIM KURMALISINIZ
Trabzonspor'da başka gündem oluşturulması gerektiğini de sözlerine ekleyen Güneş, sözlerini şöyle sürdürdü: "Trabzon'da başka bir gündem oluşturun. Transfer yapın, iyi bir takım kurun. Bırakın bu işleri. Ben Trabzonsporlu'yum. Benim kalbimde ne olduğunu biliyorum, huzurluyum. Benim Trabzonsporluluğum onların demesiyle sökülmez, onların demesiyle takılmaz, merak etmesinler. Orada bazıları var, şehre yazık ediyorlar. Sitem etmen için önce sahiplenmen lazım. Ben ağlarken yanımda mıydın? Nasıl geldim, nasıl gittim, zarar vermemek için hep sustum."

KULÜPTE 50 YILLIK HAYATIM VAR
Güneş, sözlerini "Trabzonspor'un başkanı bir değerdir. Kötülemekle camia zarar görür. Benim onu beğenip beğenmemem farklıdır. Sadri bey de, Faruk abi ve Hacıosmanoğlu da başkanlık yapmıştır. Hepsini aynı kefeye koyuyor musun? Benim baktığım açıdan bakmaları mümkün mü? Benim orada 50 yıllık bir hayatım var. Bana kimse anlatmasın" diye bitirdi.
Yükleniyor
BİZE ULAŞIN